stylové náušnice pro dceru

Jak vybrat stylové náušnice pro dceru?

Náušničky patří mezi velmi častý dárek pro malé dívenky. V některých rodinách se dědí z generace na generaci, někdy je zvykem, že je holčičce kupuje třeba babička. Kdy a jak vybrat ty pravé?

Kdy je správná doba na dětské náušnice?

Dříve bylo zvykem propichovat miminkům ouška krátce po narození, někde je toto běžné i dnes. Nejčastěji se však jako doba, kdy nasadit náušničky doporučuje 3. – 6. měsíc věku dítěte. Dítě již má lépe funkční imunitní systém a obvykle má za sebou i první očkování.

Píchnutí, nebo nastřelení náušnic?

Pokud už se rodiče rozhodnou pro nasazení náušnic své dcerce, je ještě třeba zvolit, jakou metodou se toto provede. Buď je možné zvolit klasické propíchnutí oušek jehlou, nebo nastřelení náušnic.

1. Propíchnutí jehlou

Propíchnutí jehlou bývá levnější a můžete dát dítěti do ouška ihned náušničky, které si vyberete. Obvykle se volí zlaté náušnice bez obsahu niklu, který může způsobovat alergickou reakci.

2. Nastřelení naušnic

Aplikace náušnic nástřelem je nyní zřejmě voleno častěji. Nejprve je na oušku označen bod, kde bude umístěna dírka. Poté je do ouška pomocí speciální pistole vpravena prozatímní náušnička. Propíchnutí samo o sobě je velmi rychlé, ranka na oušku nijak nekrvácí. Prozatímní náušničku je možné za 5 – 6 týdnů vyměnit za klasickou náušnici.

Jaký materiál je pro dětské náušnice nejlepší?

Co se týče materiálu, zvolte spíše žluté zlato, bílé zlato, stříbro nebo chirurgickou ocel. Bižuterním kovům se raději vyhněte, abyste svému drobečkovi nepřivodili alergickou reakci. To ovšem neplatí jen pro děti, i mnozí dospělí mívají negativní reakce a trpí přecitlivělostí na bižuterní kovy.

Tip: Volbu kovu vám doporučujeme nepodcenit, jelikož kvalitní materiál je základem zdravého ouška. Ne nadarmo je zlato již po generace nejoblíbenější volbou. Dětské zlaté náušnice chrání vaši malou před záněty a alergickými reakcemi, proto na nich nešetřete.

Jaký vybrat motiv a zdobení náušnic?

Výběr motivů a tvarů je velký a záleží zde pouze na vaší fantazii. Jediné na co byste neměli zapomínat je riziko zachycení náušnic například o svetr při převlékání. Proto nejsou doporučeny ostré hrany, ale spíš praktické zakulacené.

Co je dětská brizura?

Malé děti si rády hrají, s oblibou na věci sahají a to platí samozřejmě i pro náušnice. Je tedy potřeba, aby byly dětské náušnice pro miminka bezpečné, bez ostrých hran, dobře držely a nedaly se snadno rozepnout. Ideálním řešením jsou v tomto případě náušnice, které se zapínají dětským patentem, neboli dětskou brizurou. Pro miminka a děti do 3 let jsou jako stvořené. V pozdějším věku dítěte už můžete zvolit i jiné typy zapínání.