Pánové, víte, k čemu nosit klasické mokasíny?

Pánové, víte, k čemu nosit klasické mokasíny?

I pánové se mohou radovat z mnoha skvělých kousků, které se jim dostaly do módy. Na mysli máme aktuálně mokasíny, což lze považovat za trochu comeback ve světě módy. Přece jen mokasíny se nosily před několika lety, zejména v sedmdesátých, osmdesátých letech byly velmi oblíbené zejména u starší generace. Nyní se to trochu změnilo – mokasíny přišly zase do módy, ale nezaujaly starší generaci, která je ostatně nikdy nepřestala nosit, ale zejména mladší generaci, a to jak ženy, tak i muže. Zaměřme se nyní na muže a to, jak právě oni mají mokasíny kombinovat a kam je případně nosit.

Mokasíny by se asi nikdy nestaly tak populární, pokud by je nezačaly nosit známé hvězdy a celebrity. Například pánské mokasíny se dostaly do podvědomí hlavně díky našemu nejznámějšímu moderátorovi Leoši Marešovi, který si je vytáhl na jednu ze svateb, kde byl hostem. Jeho outfit vzbudil obrovský zájem a obdiv, najednou nejeden muž chtěl být jako on.

Pokud i vy jste si na jeho popud pořídili mokasíny, prozradíme vám, kam je nosit a jak je případně kombinovat.

Kam se dají mokasíny nosit? Kde je mohu nosit?

Mokasíny jsou oblíbenou obuví jak žen, tak mužů, jak již bylo zmíněno. Pánové mohou nosit mokasíny například do společnosti, a to jak do divadel (pokud však nemají nahé kotníky), tak na svatby, na obchodní jednání nebo případně na rande se svou drahou polovičkou.

Jestliže ale máte mokasíny méně elegantní, spíše v takovém ležérním provedení, nebraňte se ani běžnému nošení.

Jak lze mokasíny kombinovat?

Co se týče kombinace, doporučujeme je kombinovat zejména s oblekem nebo s takzvanými “Havlovkami”, tedy krátkými kalhotami. To je ideální kombinace. Možné je je nosit i s úzkými džíny, které jsou u kotníků vytrhnuty.

Nehodí se ke klasicky dlouhým džínům ani kalhotám, noste je jen se zkrácenými kalhotami, případně k obleku složeného ze šortek a saka.