Kostým místo svatebních šatů? Velký trend dnešní doby

Kostým místo svatebních šatů? Velký trend dnešní doby

Pokud plánujete svatbu, nejspíš jednou z prvních věcí, o které přemýšlíte, je to, co si ve váš velký den vezmete na sebe. Ačkoliv v našich končinách stále převládá názor, že významné události, jakými svatby rozhodně jsou, si od dam žádají obléknutí společenských šatů, některé ženy se v nich necítí dobře, chtějí se odlišovat a zároveň stále vypadat žensky a elegantně. 

Najdete je i v půjčovnách 

Stále více půjčoven svatebních šatů nabízí kromě klasických bílých rób také dámské kalhotové kostýmky a poptávka po nich rozhodně není malá. Dříve si je oblékaly především nevěsty v pokročilejším věku, stále více si je žádají i mladší ročníky, kterým sluší stejně tak. O svatebním dnu byste se měla především cítit pohodlně a příjemně, proto se nebojte místo šatů sáhnout právě po kostýmku. 

Svatební kostýmky jsou v tradiční bílé barvě, a pokud je vhodně doplníte, vyrazíte v nich svatebčanům dech stejně jako v nejhonosnější princeznovské róbě. Navíc, pokud si kostým zakoupíte, můžete ho i dále využít při různých společenských událostech, což se svatebními šaty není možné. Kostýmky sluší i ženám s pár kilogramy navíc, vytvoří siluetu přesýpacích hodin. 

Jak a s čím je kombinovat? 

Naprosté většině žen bude slušet kostýmek s širokými nohavicemi a s vypasovaným sakem. Doplňte ho lodičkami nebo sandály s volnou špičkou buď v barvě kostýmu, nebo v kontrastní černé. Na hlavu samozřejmě můžete nasadit klasický dlouhý závoj nebo třpytivý diadém, spousta nevěst ale sahá také po bílém elegantním kloboučku zdobeném stuhou nebo květinami. 

A co pod sako? Konzervativnější a minimalistické svatební náladě bude slušet bílý upnutý rolák ke krku doplněný zlatými šperky, které mohou být výraznější a přitáhnout tak na sebe většinu pozornosti. Velkým trendem je ale obléct pod sako bílý krajkový top, sexy korzet nebo jen bílou krajkovou podprsenku. V takovém případě nechte horní knoflík saka rozepnutý, ideálně ho ale nezapínejte vůbec.