Jak vybrat pánskou peněženku, nepostradatelný módní doplněk

Jak vybrat pánskou peněženku, nepostradatelný módní doplněk

Vybrat pánskou peněženku, to se zdá být jako nelehký úkol. Přece jenom je nabídka pánských peněženek na trhu obrovská a vybrat si jednu, která bude naším věrným společníkem, jenž se nám jen tak nerozpadne v rukou – to je zkrátka kumšt. Obecně se ví, že pánové nejsou zastánci extravagantních kousků, ale jsou spíše milovníky funkčnosti a praktičnosti. To vám výběr jistě zúží.  

Hlavně, ať má mnoho přihrádek 

Jak již bylo zmíněno, pánové nejsou zrovna zastánci extravagance. Spíše sází na praktičnost a funkčnost. Při výběru se proto dívejte na počet přihrádek, které peněženka má. Vejdou se do ní veškeré vaše karty? A co hotovost? Má i přihrádku na drobné?  

Peněženka by zároveň neměla být příliš velká. Přece jenom ji pánové chtějí dát do kapsy, maximálně do nějaké příruční tašky přes rameno. I kvůli tomu, kde pánové nosí svou peněženku, je zapotřebí, aby peněženka byla dobře uzavíratelná. Ideální je cvoček nebo zip.  

Je libo sportovní nebo elegantní kousek? 

Pokud peněženka splňuje praktické a funkční nároky, přistupuje se ke vzhledu. V tomto případě se nabízí otázka – bude to sportovní nebo elegantní kousek? Sportovci většinou volí první alternativu, gentlemani nebo velcí byznysmeni tu druhou. Pokud se rozhodnete pro sportovní peněženku, měli byste si koupit i tu elegantní alternativu. Důvodem toho je fakt, že se sportovní zkrátka nebudete chodit do restaurace.  

Jestliže si nechcete kupovat sportovní peněženku a k ní ještě elegantní, ke sportovní si pořiďte jednou drobnou peněženku na karty. Zatímco ve sportovní budete nosit hotovost, v té druhé, drobné příruční budete mít karty, které vám hravě zaplatí třeba útratu v restauraci.  

Pokud jste však nepropadli kartovému šílenství a většina karet se vám ukrývá v mobilním telefonu, drobná peněženka ryze na karty bude pro vás naprostou zbytečností.