Jak si vybrat podprsenku

Jak si vybrat podprsenku

Pro většinu žen je výběr správné podprsenky doslova noční můrou. Ale pravdou je, že ani podprsenku nemusíte vybírat dlouhé měsíce nebo roky. Stačí vědět, podle jakých kroků postupovat při výběru tohoto denního společníka.  

Podle studie hraje zásadní roli tvar těla. Tvar našeho těla nám opravdu pomůže a prozradí, jakou podprsenku vybrat, protože nám padne nejlépe. V úvahu se podle odborníků musí brát hlavně šířka ramen a také mezera mezi prsy.  

Vybíráme podle druhů podprsenky 

Základní pravidlo při výběru podprsenky jsme si řekli. Nyní přichází čas na výběr podprsenky podle jejích druhů. V současné době je na trhu celá spousta podprsenek a vybrat si z nich tu, která ženě nejvíce sedí, to je opravdu někdy velkým oříškem.  

Balcony podprsenka pro ženy s širokými rameny 

Kupříkladu balcony podprsenka nebo také podprsenka balconette je nejlepší pro ženy, které mají široká ramena a tím pádem i větší mezeru mezi prsy. Ramínka jsou v tomto případě trochu dál od sebe a košíčky působí, že jsou posazené trochu níž. Není tomu ale tak, je to ryze optický dojem, který podprsenka má.  

Vybíráte si správnou velikost? 

Podle posledních statistik víme, že až šedesát procent žen si volí nesprávnou velikost podprsenky. Pokud chcete zjistit, jakou velikost podprsenky vlastně máte, změřte si krejčovským metrem obvod hrudníku těsně pod prsy. Důležité je, aby metr přiléhal k trupu, jinak nebudou centimetry odpovídat.  

Správným výběrem podprsenky předejdete klasickým problémům 

Možná si říkáte, že výběr správné podprsenky je naprostá banalita a že vás to nijak neovlivní. Jenže opak je v tomto případě pravdou. Pokud si vyberete vhodnou podprsenku, znamená to, že předejdete častým problémům, které se s podprsenkami pojí. Vyhnete se kupříkladu zařezávání ramínek do ramen nebo zařezávání spodního lemu do zad.