Šátky vázané “na piráta” jsou zpátky

Šátky vázané “na piráta” jsou zpátky

Sledujete aktuální módní trendy? Pak vám jistě neuniklo, že se vrátily šátky do módy. Nemyslíme však takové, které si letušky vážou kolem krku. Myslíme ty, které se vážou na hlavu. Takzvané šátky uvázané “na piráta” je onen velký comeback, o kterém je řeč.  

Šátky a šály jsou módní doplňky, které se zapsaly do módní historie. A jsou zároveň něco, co z módy pravděpodobně ani nevyjde. V posledních letech jenom přibývají vzory, které se mohou nosit, či způsoby, jak šátky nebo šály vázat. Nyní jsme se vrátili do minulosti, když jsme si začali vázat šátky takzvaně “na piráta”. Jak již bylo zmíněno, to je onen velký comeback, o kterém je tady řeč.  

Za znovu zavedením trendu stojí světové celebrity 

Pravděpodobně by tento kousek nějakou chvíli dřímal v šuplících šatníku, ale celebrity se rozhodly jinak. Kupříkladu taková Beyoncé – ta začala šátky na piráty nosit velmi aktivně na své hlavě. Když se k ní přidala Christina Aquilera, bylo jasné, že se opravdu jedná o velký trend.  

Pokud bychom zapátrali v minulosti, zjistili bychom, že takto uvázané šátky se pojí hlavně s devadesátými léty minulého století. Právě v této době byly šátky opravdu hitem číslo jedna, poté se však na malou chvíli trend odmlčel.  

Součást minimalistického šatníku 

Možná byste si řekli, že šátek uvázaný takzvaně na piráta patří ke kontroverzním kouskům, dokonce k trochu extravagantnímu stylu. Jenže kupodivu se tento kousek stal součástí minimalistického šatníku. Kombinuje se většinou jen s jednobarevnými tričky, zavinovanými sukněmi nebo volnými plážovými kalhotami.  

Dokonce trendu přišla na chuť i lecjaká česká celebrita, influencerka nebo modelka. Některé je nosí s úsměvem na rtech, protože si vždy vzpomenou na své dětství a dobu, kdy chodily na základní školu, kde se takto uvázané šátky nosily s oblibou.