Jak vybrat dobře padnoucí džíny

Jak vybrat dobře padnoucí džíny

Co tvoří základ každého šatníku? Jsou to bezesporu džíny. Jenže právě džíny jsou kouskem, který se nevybírá zrovna snadno. Mnohdy někde škrtí, jinde táhne. Není to s ním zkrátka snadné. Proto pokud zvažujete, že si jedny pořídíte do svého šatníku, máme pro vás několik tipů, jak si ty dobře padnoucí zvolit. Ať se v nich zkrátka cítíte neustále pohodlně. 

Typ postavy jako hlavní pomocník při výběru 

Klíčové je zjištění, jaký je váš typ postavy. Jste majitelkou rovného pasu nebo lze vaši postavu přirovnat k hrušce? Či k jablku? Pro každý typ figury jsou vhodné zcela jiné džíny. Zatímco ženám s širokými boky sluší spíše volnější džíny rovného střihu, které zvýrazní pas, a naopak odtrhnou pozornost od boků, pokud jste majitelkou chlapecké postavy, slušet vám budou kalhoty s vysokým pasem, které mohou být asymetricky střiženy. 

Vyznejte se ve střizích 

Před výběrem džínů byste měli vědět, jaké džíny jsou které. Zejména pokud si je neradi zkoušíte v kabinkách, je pro vás znalost jednotlivých střihů klíčová. Například jeggins jsou extrémně úzké. Jsou takovým hybridem mezi džíny a legínami. Většinou jsou z elastičtějších materiálů, aby dokonale obepínaly ženskou postavu.  

Skinny jsou zase pro slečny s dlouhýma nohama, regular je rovný střih a je vhodný pro ženy s většími boky, protože je zbytečně nezvýrazňuje. 

Výška sedu rozhoduje také 

Mezi rozhodující parametry patří také výška sedu. Jednotlivé střihy džínů se mohou lišit právě tímto kritériem a je na vás, jestli se rozhodnete pro bokový střih nebo džíny končící těsně pod pupíkem. Toto je otázka pouze vlastního vkusu a preferencí.  

V posledních letech jsou hitem především džíny s vysokým pasem, které jsou do pasu a končí mírně nad pupíkem. Hodí se pro ženy, které mají úzký pas, jelikož ho dokážou naprosto fantasticky podtrhnout.