pánská saka

Úzké střihy a dva knoflíky: uvolněnost vítězí i u pánských sak

Pánové, jestliže v létě míříte na nějakou odpolední společenskou událost, rozhodně by vám v šatníku neměl chybět ležérní letní oblek. S vašimi firemními kolegy nebo obchodními partnery či přáteli udělá doslova divy. Pokud to doteď nechápali, konečně zjistí, že se umíte oblékat šik a trendy. Jaké obleky jsou v současnosti v módě a čím je doplnit?

Krátké střihy podtrhují postavu

Především musíme zdůraznit, že se v současnosti nosí hlavně úzké střihy jako jsou Modern Fit a Slim Fit. Reprezentují naprostou uvolněnost, a přitom zároveň přirozenou eleganci. Klopy sak jsou velmi úzké, u sak se preferují hlavně krátké střihy. Obvykle se zapínají jenom na dva knoflíky, i to působí velmi příjemně a ležérně. Stává se to moderním standardem. Doby upnutých sak jsou dávno pryč. Příjemně sexy vypadá i případný postranní rozparek.

Z barev je nyní mimořádně oblíbená hlavně klasická námořnická modř. Tato barva je velmi univerzální. Představuje kvalitu, sebevědomí, suverénní pocit. Velmi módní jsou ovšem i různé pastelové odstíny, třeba kamenná šeď, klasická šedá, písková. Podšívka je nevýrazná, nesmí vyčnívat, naopak je tón v tónu. Z materiálů vede lehká bavlna, len, ale také žerzej se zajímavou strukturou.

Vybírejte nejkvalitnější hedvábí

Samozřejmě je nezbytné saka doplnit košilí a kravatou nebo motýlkem. Vzory na kravatách mohou být různé. Pruhy, paisley, puntíky, kárované. Barvy volte spíše tlumené, aby nijak nerušily pastelové barvy sak, ale naopak je vhodně doplňovaly a ladily s nimi. Jemným tónováním naopak co nejvíce vynikne osobnost nositele-muže. Dobrý je lehce kontrastní kapesníček do klopy. Stylový bude i motýlek. Ať už sáhnete po kravatě nebo motýlku, pravidlem je, že by měl být vždy z toho nejkvalitnějšího materiálu. Nejlepší je čisté, 100% hedvábí.