šortky

Které šortky zvolit, abyste nevypadali jako oteklé koule?

Šortky patří mezi nezbytné kousky na léto. Předpovědi počasí slibují teplo, a tak je letos určitě unosíte. Hodí se na jakékoli volnočasové aktivity, do práce je ale raději nenoste. Tedy pokud nepracujete třeba v reklamní agentuře, kde je volnost v oblékání jaksi samozřejmým znakem kreativců. Ovšem vybrat si dobře padnoucí a slušivé šortky není tak jednoduché.

Úzkým bokům sluší řasení

„No a co, šortky?“ Řeknete si možná. Jenže se vám nemusí podařit vybrat ty správné. Nějaké se vám líbí barvou a střihem, ale nepasují na vaši postavu. Jak tedy při výběru postupovat? Potřebujete, aby měly dokonalý střih, správnou délku a také barvu. Zkrátka dokonale padly právě vám. Dámy máte úzké boky, splývající pas, vypadáte spíše jako chlapec. Nařasené šortky s mnoha sklady vám přidají na objemu tam, kde jsou jiné ženy štědře obdařeny.

Útlý pas neváhejte zdůraznit

Jak naopak skrýt hodně výrazné boky, které mívají postavy typu hruška? Volte model do pasu, který pas zvýrazní a směrem dolů se rozšiřuje, tím boky opticky rozbijete. Nevybírejte si také vzory, které boky zvýrazňují – třeba výrazné pruhy na bocích. Ženy, které mají postavu přesýpacích hodin si ji mohou dovolit zdůraznit. Proto jim budou ladit šortky s úzkým pasem.

Baculkám ladí volné střihy

Oblejší postavy typu jablka ocení šortky s volným střihem. Lepší jsou pro ně také přírodní materiály. A vždy je dobré nechat šortky až na boky, nezdůrazňovat pas. Bermudy s delšími nohavičkami jsou dobré hlavně pro ženy s vyššími postavami. Menší postavy vypadají pěkně naopak v krátkých šortkách. Zmiňované rady platí jak pro dámy, tak i pro pány. I na mužích vypadají dobře zvolené šortky skvěle. Umění totiž spočívá hlavně v tom upozornit na své přednosti, a naopak potlačit případné nedostatky postavy.