Trendy, které nejsou aktuální

Trendy, co se vrátily, ale neměly se vracet

Každý dělá chyby, je ale zapotřebí se z nich vždy poučit. Samotná móda se nejspíš učit neumí. I ona udělala v poslední době krok vedle. Jelikož se řadí ke stejným cyklům jako například roční období (také se mění několikrát do roka), vyhledává spoustu nových trendů. V současnosti lze ale říci, že svou inspiraci čerpá (ne-li ji celou kopíruje) z minulosti. Především se jedná o sedmdesátá až osmdesátá léta, kdy současní čtyřicátníci užívali svých studentských lét a chodili po večerce na nejlepší diskotéky, kde vyhrávali legendární (a dnes už nestárnoucí) hity Michala Davida, Janka Ledeckého a dalších (tenkrát začínajících) zpěváků.

Móda do teď přinášela jen dobré kousky – například džínové bundy, šněrovací boty nebo bomber bundy. V posledních týdnech ale značně šlápla vedle. Kousky, které často naleznete na pultech různých obchodů s oblečením (například v H&M nebo New Yorkeru), patří mezi nejméně kupované. O jaké kousky se jedná? Představme si první trojici.

1. Zvonové kalhoty

K tomu ještě šátek kolem pasu, batikované tričko a ihned máme opět nastolený hippie styl. Zvonové kalhoty jsou opravdu špatným krokem, který směřuje k šíleným outfitům.

2. Kožichy

Bum – a jsou opět tady. Tentokrát je však naleznete jen nepravé, ty pravé nejspíš zakázali ochránci přírody. Měli to udělat i s tímto kouskem, ale nestalo se tak. Leoš Mareš nyní může opět svůj starý kousek vytáhnout z šatníku a zpívat své prvotní hity.

3. Šněrovací trička

Šněrovací boty jsou skvělé (hlavně v létě, protože se v nich noha nepotí), ale u triček to nelze říct. Většinou si je kupují slečny, kterým takto velký zašněrovaný výstřih jen škodí, protože ještě pořádně nevyrostly. Působí to laciným dojmem. Jistě s tímto typem topů ženy zapůsobí na diskotékách, pokud začnou tančit celým svým tělem, ale po módní stránce udělaly krok vedle.