klobouk

Tipy na nošení klobouků: Stetson k obleku? Jednoznačně ano!

Džentlmen smekne klobouk a všichni jsou nadšení. Klobouk je už od první republiky symbolem elegance. Tehdy nosili muži klobouky povinně. Pokud pokrývku na hlavu zapomněli, nezbylo jim, než se pro ni vrátit domů. Za samozřejmé se pak považovalo dodržování kloboukové etikety. Když vstoupíte do budovy, je třeba klobouk sundat.

Klidně porušujte pravidla

Klobouk je nestárnoucí klasikou a opět přichází do módy. Vyberte si typ podle své chuti. Respektujte styl. K obleku klasičtější nadčasový model. Pro volný čas ke košili a kalhotám nebo k tričku a džínům sportovnější typ nebo klidně nějaký výraznější model. Třeba klasický stetson je na léto výborný. Ale pozor. Pravidla jsou od toho, aby se porušovala. Musíte být ovšem skuteční módní fajnšmekři, abyste si to mohli dovolit. Takže stetson k obleku: určitě ano. Je ale třeba ho barevně sladit, abyste nevypadali jako papoušci. Jak na to?

Kontrasty jsou v kurzu

Určitě nic nezkazíte tím, když budete mít klobouk ve stejné barvě jako je barva obleku a stuha bude třeba v barvě proužku na obleku. To je klasika. Můžete si ale dovolit i jinou volbu. Třeba máte-li světlé sako a tmavé kalhoty, může být klobouk tmavý. Nebo máte-li světlý kabát z jehož výstřihu je lehce vidět tmavý svetr, klidně slaďte klobouk se svetrem. Podobné kombinace jsou živější a více šik než dokonalé barevné ladění. Kontrasty tmavá-světlá vypadají dobře.

Šik slamák na odpolední akci

Na léto se ke světlým ale i tmavším sakům hodí i slaměné klobouky. Představují příjemné odlehčení na odpolední akce. Vzpomenete si, jaký slamák nosí herec a divadelní principál Jiří Suchý? Klidně zkuste něco podobného. Na odpolední party k saku s kalhotami budete předmětem obdivu. Ovšem pozor. Vzít si něco takového na večer do divadla – to už se nehodí.