sako

Chcete oživit sako? Pořiďte si kapesníček do klopy

Pánské obleky patří mezi nestárnoucí klasiku. I když se mění jejich podoby i barevnost, jako kategorie oblečení stále zůstávají v kurzu. Asi sotva by si někdo dokázal představit, že úplně vymizí. Jsou totiž zcela nepochybně symbolem elegance a nadčasovosti. Čím ale mohou svá saka muži oživit a ozvláštnit?

Na odpoledne zkuste živé barvy

Možností je samozřejmě spousta. První z nich je už samotný výběr barvy. Pánský oblek nemusí být vždy jenom tmavě modrý nebo černý, jak si mnozí myslí. In jsou i barevné obleky. Hnědé, zelené, fialové, ale není třeba se bránit ani živým barvám jako žlutá či oranžová. Podobně výrazné barvy jako třeba oranžová ale budou dobře vypadat v kombinaci barevné sako a neutrální kalhoty. Například oranžová či fialová s bílými kalhotami. Výraznou agresivní červenou zase výborně ztlumí neutrální jemná šedá. Pokud pánové zvolí na odpoledne podobnou kombinaci, budou vypadat dokonale šik. Samozřejmě na večerní divadelní premiéru se toto ovšem nehodí.

Zahrajte si na prvorepublikové džentlmeny

Saka můžete oživit také doplňky. Kravata, motýlek, manžetové knoflíčky. Ovšem do módy se vrací i takový detail pro fajnšmekry jako je kapesníček, který patří do klopy u saka. Možná si vzpomenete na prvorepublikové džentlmeny, kteří chodívali v dokonale střiženém obleku a kapesníček v klopě jim nikdy nechyběl. Zkuste to s ním také. V dnešní době plné hrubosti neškodí trochu uhlazenosti a distingovanosti. Reakcí okolí na svůj nový doplněk možná budete příjemně překvapeni. Můžete zvolit kapesníček stejné barvy jako košili. Není totiž nezbytně nutné, aby kapesníček svojí barvou kopíroval barvu kravaty. K výrazně vzorované kravatě volte nenápadný kapesníček, k jednobarevné bez vzorů nebo s velmi drobnými vzory klidně vyberte výraznější kousek.