Sukně jsou univerzální a nenahraditelné. Naučte se je nosit

Sukně jsou univerzální a nenahraditelné. Naučte se je nosit

Pouzdrová, mini nebo midi – to všechno mohou být sukně. Jsou důležitým kouskem šatníku žen. Můžete je nosit na formální i neformální události, do práce i na párty, na důležitou oslavu a spoustu dalších příležitostí. V závislosti na střihu se totiž hodí pro každou příležitost. Lehké a vzdušné sukně oceníte v horkém parnu, pouzdrové zase do práce nebo na důležitou oslavu. Styl sukně volíme v závislosti na typu akce, na kterou jdeme, ale také v závislosti na naší postavě. 

Postava jablko 

Štíhlé nohy, ale větší část horního těla (velké břicho i prsa) je typická právě pro postavu ve tvaru jablka. Ideální jsou pro ně široké sukně s vysokým pasem, dole rozšířené. Zdůrazní pas a zamaskují břicho. Přitom odhalí nohy. 

Postava hruška 

Nejširší částí vašeho těla jsou vaše boky. V takovém případě volte sukně ve tvaru A. Budete díky nim vypadat štíhle, a navíc bude zvýrazněn váš pas. Můžete zvolit krátké i dlouhé sukně. Tuhé látky se příliš nehodí, volte jemné a lehké materiály. 

Postava přesýpací hodiny 

Boky a velká prsa s jasně tvarovaným pasem si zaslouží moderní pouzdrové sukně, které zdůrazní křivky. Pro ještě větší důraz na pas volte sukně s opaskem. Ačkoli by se mohlo zdát, že pouzdrové sukně se hodí spíše do společnosti, vyrábí se i velice pohodlné, takže jsou vhodné i na doma. 

Postava trubka 

Silně řezaná ramena, malá prsa, úzké boky a dlouhé nohy. To je charakteristika postavy ve tvaru trubky. Pas je téměř neviditelný, proto se ho snažíme zdůraznit sukněmi ve tvaru A po kolena, s vysokým pasem a opaskem. Hodí se i krátké sukně, které odhalí štíhlé nohy.  

Postava sloup 

Žádné boky, žádná prsa ani pas – ideální typ pro nošení minisukní. Ty zdůrazní vaše boky a zvýrazní krásné nohy. Čím více vzorů a barev, tím lépe. Volánky či skládané sukně jsou také velmi vhodné.  

Krátké nohy a masivní lýtka 

Noste sukně ke kolenům s vysokým pasem. Opticky prodlužují postavu. Ideální je nosit jednobarevné oblečení nebo podobné tóny. Nohy je možné prodloužit vysokými podpatky.