Jak správně pečovat o plavky?

Jak správně pečovat o plavky?

Plavky dostaly v létě hodně zabrat. Pokud jste byli u moře, dostaly zabrat dvakrát víc. To se však dalo čekat, vždyť léto je jediné roční období, během kterého je můžeme tak často vytáhnout na veřejnost. Abyste však plavky nemuseli kupovat každý rok, existuje několik tipů, jak se o ně správně a dobře starat, aby vám vydržely co nejdéle. Díky našim tipům řeknete sbohem vybledlým barvám, vytahaným košíčkům nebo třeba popraskaným gumičkám. Takto už vaše plavky opravdu nikdy nedopadnou.  

O plavky se chcete dobře starat hlavně tehdy, kdy jsou nové. Nechcete, aby se vám po první dovolené u moře poškodily natolik, že byste je museli vyhodit. Proto se o ně správně starejte a vydrží vám mnohem déle než jejich předchůdkyně.  

Perte na nízký stupeň 

Plavky jednou za čas potřebují vyprat, o tom není sporu. Pokud však smíme něco doporučit, doporučujeme je právě maximálně na třicet stupňů Celsia, tedy na nejnižší stupeň. Plavky během praní zbavíte chloru nebo mořské soli, která se v nich uchopila. Také je zbavíte písku a mimo jiné i potu, který do sebe plavky také vsakují.  

Při praní plavek se také doporučuje dát je do ochranného sáčku. Nepoužívejte aviváž, protože ta může snížit elasticitu a také může způsobit zašednutí barev.  

Sušte je vždy naruby 

Doporučujeme je také sušit vždy naruby. To ostatně platí i u praní. Pokud budete prát plavky naruby, předejdete vyblednutí barev. Co se týče sušení plavek, sušte je zásadně v uzavřeném prostoru, ideálně na chladném místě. Na přímém slunci plavky nesušte, to se nedoporučuje.  

Nikdy nesušte plavky v sušičce, jinak dojde ke zničení jejich pružnosti a ztratí svou barvu. Stejně tak se plavky nesmí žehlit, a to ze stejného důvodu. Odborníci také doporučují nedávat je do páry ani do sauny, při těchto činnostech trpí hlavně jejich lepené švy.