Retro je oficiálně zpět. Nad čím po letech neohrnovat nos?

Retro je oficiálně zpět. Nad čím po letech neohrnovat nos?

Dlouho se o tom mluvilo, nyní je to oficiálně tady – řeč je o retru, o kterém se dlouho mluvilo a spekulovalo, že se opět vrátilo do módy. S retro stylem se opět vrátila i divokost osmdesátých let, během kterých lidé chtěli vynikat z davu, chtěli se svým oblečením odlišit. Z těchto dvou oblastí si dnes můžeme vybírat modely, které budeme nosit. Nad řadou z nich jsme v minulosti ohrnovali nos, nyní se to však nehodí, protože to jsou opravdu velké trendy. Jen s nimi zaujmete.  

Zaměřme se jak na retro kousky, tak se zaměřme na kousky z dnes už nestárnoucích osmdesátých let. Obě dvě fáze v historii módy přinesly do současné módy něco, co stojí za hřích a na co si stojí našetřit.  

Co nám přineslo retro 

Jak jsme zmínili, dlouho se nad tím uvažovalo, nyní je však oficiálně zpět a hlásí svůj comeback. Řeš je o retro stylu, který nám do jedenadvacátého století přinesl nadýchané rukávy, a to jak na halenkách, tak na šatech. Nebojte se nosit topy s nařasenými rukávy, dnes je to opravdu po letech opět in. Stejně tak in jsou kostýmky, které však můžete mít ne v nudném střihu, ale naopak ve střihu poměrně atraktivním. Kostýmky dnes už nejsou složeny jen z dlouhých kalhot a vršku s dlouhým rukávem, dnes existují kostýmky se šortkami nebo se stylovými košilemi s krátkými rukávy.  

Co nám přinesla osmdesátá léta 

S retrem se do módy opět dostala po letech i osmdesátá léta, která se nesla ve znamení extravagance. Opět se tak můžeme radovat z neonových barev, dále také z ledvinek, které plně nahradily běžné batůžky a kabelky, nebo se také můžeme radovat z méně oblíbených zvonových kalhot. Jelikož se však takzvané zvonové kalhoty ustřihly nad kotníky, nejsou až tak neatraktivní, jak je má člověk zaryté v paměti.  

Společně s těmito kousky se opět vrátily boty s výkrojem do V nebo také batikované modely, které opět ne každý měl v lásce.