To nejzajímavější o značkách tenisek, o čem jste doposud neslyšeli

To nejzajímavější o značkách tenisek, o čem jste doposud neslyšeli

Tenisky se jednoznačně řadí k nejpohodlnější obuvi, jakou můžeme na svou nohu nazout. Kam se hrabou boty na podpatku, které třeba s velkou oblibou nosí Victoria Beckham.  Ovšem už i ta přišla na to, jak pohodlné stylové tenisky jsou. Většina lidí má svou oblíbenou značku, ale jen málokdo ví zajímavosti o své oblíbené značce tenisek. S těmi vás seznámíme.  

Na úvod je však třeba říct, kdy obrovské davové šílenství s teniskami vlastně začalo. Vše začalo roku 1860, kdy došlo k masivní výrobě tenisek. Tenisky se začaly vyrábět v Anglii a ve stejnou dobu i ve Spojených státech amerických. Tenisek by však dnes možná nebylo, pokud by nebylo výroby pneumatik. K výrobě pneumatik se využíval primárně proces takzvané vulkanizace, docházelo ke zpracovávání kaučuku. A v té době se přišlo na to, že by nebylo od věci, kdyby se metoda nevyužívala i v jiném odvětví, a to třeba v obuvnickém průmyslu.  

Dnes na trhu najdete tenisky různých značek, různých střihů a taky variací a barev. Zmiňme si to nejzajímavější o konkrétních značkách tenisek, ať jsme v obraze.  

Spory mezi Adidas a Pumou 

Viděli jste film Adidas a Puma – duel bratrů? Pokud ne, doporučujeme se na tento snímek podívat. Právě ten popisuje bratrské neshody, které vedly ke vzniku dvou dnes velice populárních a světových značek nejen tenisek, ale také sportovního vybavení obecně. Původně šlo o rodinný byznys, později však neshody došly do takového bodu, že vznikly dvě značky, a to Puma a Adidas.  

Vans a Nike jako další milník ve světě tenisek 

Když se na trhu objevily značky Nike a také Vans, zvedla se vlna pozdvižení. Byl to další milník ve světě tenisek. Najednou byly na trhu boty určené surfařům a skateboardistům, také přišel na trh jeden z největších konkurentů značky Adidas.  

Ještě dříve ale svět ohromily Conversky 

Pokud bychom měli zmínit boty, které miluje svět déle jak sto let, zmínili bychom plátěné Conversky, jež vznikly už v roce 1909. Značka Converse však nevyráběla původně tenisky, ale spíše pracovní obuv a holínky. Až ve 20.století došlo k rozšíření o tenisky All Star.