batika

Slavíme návrat batiky. Zkuste to s ní i vy

Batikované šaty a trička patří mezi skvělé tipy na léto. I když se v minulých letech příliš neobjevovala, nyní to vypadá, že je všechno jinak. Opět začíná být v kurzu. Nové svěží barvení tuto techniku oživuje. Batika vstává z mrtvých. Chyťte i vy tento trend za pačesy a pořiďte si nějaký hezký batikovaný kousek.

Domácí invence je v kurzu

Obrovskou výhodou této velmi staré zdobící techniky je skutečnost, že si můžete batikovaný kousek vyrobit i sami doma. Získáte tak součást oblečení, kterou nebude mít nikdo jiný, jenom vy. Přitom nemusí jít o nepodařené tričko, které jste si kdysi zhotovily ve školní výtvarné dílně. Tento první pokus byl jenom začátkem. Můžete si udělat svěží, moderní kousek, který ozvláštní váš šatník. Stačí pořídit bílé bavlněné šaty, dlouhé či krátké tričko, šátky, vše ideálně bavlna nebo len. Nakoupit barvy a začít experimentovat. Nebojte se ani výrazných barev. Moderna snese všechno.  Jak na batiku? Jak s ní pracovat a kombinovat ji s ostatním oblečením?

Džínovina vytváří skvělé kombinace

Nebojte se batiku kombinovat. Pokud vyberete správnou kombinaci, vytvoříte outfit, který bude mít styl a švih. Výborná je například kombinace modrých batikovaných šatů a triček s džínovinou. Ovšem nechoďte cestou tmavá-tmavá, tedy tmavě modrá batika a tmavá džínovina. Klidně zkuste kombinaci třeba tmavě modré batiky a světlé džínoviny, nebo naopak světle modré batiky a tmavé džínoviny. Bude to vypadat mnohem svěžeji. Kombinace tmavá-tmavá je příliš nudná a vy určitě nechcete být za šedou myš. A navíc k modré džínovině vezměte klidně červeně, žlutě, oranžově či zeleně nebo hnědě batikovaný kousek. Barevná kreativita je nyní v kurzu a vypadá opravdu dobře. Léto touží po barvách a když budete vypadat vesele, budete zároveň šířit radost i ve svém okolí.