podprsenka

Oříšek jménem podprsenka: Jak vybírat, aby správně seděla?

Ňadra často nadělají ženám nemálo starostí. Volba té správné podprsenky, která bude pohodlná, nebude nikde táhnout ani tlačit, totiž není jednoduchá. Navíc by podprsenka také měla pěkně vypadat, dobře tvarovat ňadra, hezky se schovat pod šaty, příliš na sebe neupozorňovat. Některým ženám trvá dlouhé roky, než kápnou na tu správnou, která jim bude ve všech ohledech vyhovovat. Jak při výběru postupovat?

Když vám podprsenka nesedne…

Podprsenek je na našem trhu spousta v různých tvarech, barvách a velikostech. Přesto výběr podprsenky mnohdy nepatří mezi oblíbené disciplíny. Nejednou se stane, že vyzkoušená podprsenka při opakovaném nošení někde tlačí, škrtí, prostě nesedí. A to jste měly na začátku pocit, že je to ta pravá. Není. Jak se tedy výběru zhostit? Naprosto nejdůležitější jsou dvě věci: velikost obvodu a košíčky. Jaké chyby ženy dělají při výběru?

Obvod musí být perfektní

Zvolí zbytečně velký obvod. U zapínání na zádech se podprsenka vlní. Mnohdy se i posouvá nahoru. Nejlepší je při zkoušení zapnout podprsenku na prostřední háčky. Na ty by měla dokonale sedět. Následně je možné ji povolit i přitáhnout. Jestliže si nejste jistá zvoleným obvodem, jednoduše se pokuste podprsenku od těla na zádech odtáhnout. Když se vám vytvoří mezera odhadem na pět centimetrů, sáhněte po menším obvodě.

Pozor na velikost košíčků

Důležité je, aby perfektně seděly košíčky. Při pohybu by nikdy ňadra neměla vypadávat. Jestliže se to děje, je lepší vzít větší košíčky. Také je nutné, aby okraje košíčků seděly na prsou. Nesmí mezi nimi být mezera, která způsobuje odstávání, ale zároveň je nepřípustné, aby se do ňader zařezávaly. Nikdy se nesmí také okraje košíčku krabatit. Tyto znaky napovídají, že je nesprávná velikost košíčku nebo střih. Stejně tak se nesmí zařezávat ani padat ramínka.