batika

Batika ve všech podobách: Letí krajkové šaty i obrovské šátky

Neotřelé kombinace, taková je v současnosti batika. Nebojte se spojit třeba kožené kousky s těmi batikovanými. Svěží hněď kůže v kontrastu s lehkou barevnou batikou bavlněných triček, sukní i šatů vypadá velmi pěkně. Batikujte i ve velkém formátu. Barevné rozpité motivy doslova letí.

Doplňky volte neutrální

Batikovat krajkové šaty. Myslíte si, že je to nesmysl? Omyl. Bude to vypadat skvěle – naprosto originálně. Jenom pozor – nechte batiku vyniknout. To znamená, že ostatní části outfitu by měly být spíše nenápadné, aby nepoutaly pozornost a nepřebíjely svěží švih šatů. Ke krajkovému batikovanému tričku či halence potom můžete bez obav vzít džíny či džínovou sukni. Výborně se s ní sladí. Jinak se na kabelky, boty, pásky k batikovaným krajkám hodí třeba hnědá či šedá, působí neutrálně a neruší celkový dojem.

Velkých motivů se nebojte

Na hladkých šatech bez krajek se pak nebojte ani velkoformátových batikovaných motivů. Jsou slušivé a trendy. Víte, jak dobře bude vypadat velkoformátový tmavě modrý batikovaný motiv na bělostných šatech? Nádherně. Budete předmětem obdivu. Opět ale radíme: Kabelka, boty, pásky, klobouky spíše neutrální. Nechcete přece, aby se na vás něco barevně přebíjelo a působilo to na okolí spíše rozpačitě, ne?

Kontrasty jsou in

Velké batikované šátky s rozpitým vzorem. Působí nádherně a můžete je vzít ke spoustě outfitů. Krásně se jimi zahalíte, pokud si vezmete letní šaty s ramínky. Mohou buď barevně ladit s šaty, nebo naopak vytvářet zajímavý kontrast. Nemusíte se bát třeba ani kontrastu červené s modrou, či žluté s modrou, oranžové se zelenou. Je jenom na vás, na co budete mít ten který den odvahu. Stačí prostě když si vezmete hladké jednobarevné šaty a k nim třeba velký batikovaný šátek kontrastní barvy.