Proměny dámských lodiček

Jak šel čas s lodičkami, aneb jak se měnila typicky dámská obuv

Stejně jako pánové vlastní kopačky, tak i dámy mají svou typicky dámskou obuv, kterou jsou lodičky. Lodičky patří dnes k té nejoblíbenější obuvi, i když je tak nepohodlná. Dokážou totiž doslova zázraky s postavou. Pokud jste žena menšího vzrůstu, nosíte lodičky i přes zmiňovanou nepohodlnost, protože krásně opticky prodlouží nohy, tudíž dojde k optickému zvýšení postavy. I když jsou lodičky běžnou součástí botníků žen, málokterá žena by dokázala popsat, jak s nimi šel čas. Původně nevypadaly tak, jak dnes. Původně vypadaly jinak.

Vše začalo nízkými podpatky

Dříve podpatky nebyly takové, jaké je známe dnes. I když se retro vrací, úplně původní lodičky se zatím nevrátily. K těm typickým lodičkám, které se řadí k těm prvotním, patří lodičky s minimálním podpatkem. Ten měl sotva pár centimetrů, lodičky byl obohaceny o spony či jiné podobné blyštivé aplikace.

Následovaly lodičky do špičky

Později se do módy dostaly trochu jiné lodičky, už s vyšším podpatkem, které známe i nyní. Jedná se o lodičky, které jsou tvarovány do špičky a jejichž podpatky měří i deset centimetrů. Právě tyto lodičky jsou trendem, který se vrátil ze sedmdesátých let. Jedná se o jistý módní comeback či retro kousek, který je populární i nyní.

Zatímco dnes jsou moderní především matné lodičky různých barev, tehdy se nosily zejména lesklé lodičky pestrých barev, které zdobily každý look. Vždy svou barvou rozzářily jakýkoli outfit, což ocenily i ženy, jež milovaly neutrální barevná provedení.

Poté přišla éra zakulacených lodiček

I když jsou lodičky do špičky hitem dnešní doby, chvilku na pultech obchodů nebyly k dostání, a to především z toho důvodu, že je vystřídaly zakulacené lodičky. Jednalo se o lodičky, které byly na chlup stejné, tedy až na tvar špičky. Špička lodičky byla zakulacená. I když byly boty na první pohled velice atraktivní, na noze tak hezky nevypadaly. Ženy však daly přednost vzhledu lodiček než celkovému vzhledu.