Fakta o spodním prádle

Co chceme vědět o spodním prádle, ale bojíme se zeptat

Spodní prádlo je nedílnou součástí našich šatníků. I když se o něm nikde moc nemluví, potřebujeme ho dnes a denně. Mnohým lidem se za kalhotky či podprsenku utrácet nechce, jenže za takové věci je na místě utrácet. Při výběru spodního prádla se nám však na mysli mohou dostat mnohé otázky, na které se bojíme zeptat, jenže odpověď na ně očekáváme. Abychom jednoho dne neumřeli bez odpovědí, prozradíme si odpovědi na nejčastěji pokládané otázky, které si však klademe jenom v duchu.

1) Mohu si vzít stejné kalhotky dva dny po sobě?

Jak jsme zmínili, za spodní prádlo se nám moc nechce utrácet, proto se často ptáme, jak moc zlé je vzít si stejné kalhotky dva dny po sobě. I když většina lidí nad tímto ohrnuje nos, pravdou je, že to není tak zlé, jak se na první pohled zdá. Pokud zrovna nemáme menstruaci, netrpíme silným průjmem nebo se netrápíme silným výtokem, zdravotně si nijak neublížíme, pokud si vezmeme stejné spodní prádlo dva dny po sobě.

Jiné to je ve chvíli, kdy se nadmíru zpotíme. V tom případě je třeba si vzít nové spodní prádlo, protože naše intimní partie jsou náchylné na mnohé infekce, které vznikají právě vlhkostí.

2) Musím dbát na materiál kalhotek?

Pokud vybíráme konkrétně kalhotky, je třeba dbát na materiál, z jakého jsou vyrobeny. I když si mnoho lidí říká, že na to se dívat nemusí, opak je pravdou. Intimní partie každé ženy jsou velmi náchylné na infekce, které mohou způsobit svědivé nebo kousavé materiály. Odborníci doporučují zejména bavlněné spodní prádlo či případně prádlo z bambusu, které je dokonale prodyšné a které kromě vlhkosti dokáže vstřebat i zápachy, s nimiž se mnohé ženy několikrát za měsíc potýkají.

Pokud často sportujeme, doporučujeme si obléknout spodní prádlo z funkčního materiálu (ze syntetického materiálu), protože to rychleji odvádí pot a vlhkost.