Nákupy oblečení

Jak se vyhnout zbytečnému nákupu oblečení?

Ženy milují nakupování a bohužel je to znát na jejich bankovním kontu. Pokud se aktuálně nacházíte ve finanční tísni, přesto potřebujete mít něco nového, co vám udělá radost během deštivého dne, vydejte se do obchodu, ale nekupujte nic zbytečného. Držte se následujících tipů, díky kterým si nekoupíte nic, čeho byste později litovali.

Nakupování je nebezpečná aktivita. Během něj totiž můžete přijít o veškeré své úspory. Pokud tedy víte, že jste vášnivou nákupní maniačkou, doporučujeme se držet následujících bodů, díky kterým si do svých šatníků nekoupíte nic zbytečného, co byste nevynosili.

Nemám už něco takového v šatníku?

Při nakupování si vždy zodpovězte otázku, jestli už něco podobného v šatníku nemáte. Ženy jsou často odhodlané si koupit i dva stejné kousky jen v jiné barvě, když jsou za dobrou cenu. Jenže tehdy, kdy se potřebujete držet zkrátka, si musíte vybrat. Nemůžete si dovolit koupit si dva stejné kousky. Proto než si oblečení koupíte, zeptejte se sami sebe, jestli už takový kousek náhodou v šatníku nemáte. Nemusí být stejný, ale může být jenom podobný.

Je to moje velikost?

V současné době jsou populární především volné kousky oblečení, tedy ty, co jsou koupeny ve větší velikosti, než jakou máme. Jenže některé svetry nebo mikiny jsou volné i v případě, že jsou v naší velikosti. Než si tedy kousek koupíte, zodpovězte si otázku, jestli je to skutečně vaše velikost. Nekupujte si zbytečně velkou velikost, která vám nesedí, jenom proto, že v menším líbivý kousek už nebyl. Stejně byste doma zjistili, že daný kousek nosit zkrátka a dobře nebudete.

Na světle vypadá každý kousek jinak

Mějte neustále na paměti, že na světle v obchodech vypadají kousky naprosto jinak. Pokud se vám barva nějakého oblečení líbí, vezměte si ho do kabinky nebo si ho vezměte do nějakého rohu obchodu, kde tak nesvítí. Zjistíte, jestli je barva skutečně reálná či nikoliv. A pokud reálná nebude, nechte kousek pěkně v obchodě.