plavky

Při výběru plavek se řiďte svojí postavou

V obchodě obdivně pokukujete po nějakých plavkách. Na figuríně ve výloze vypadají naprosto skvěle, za to na vás je to o poznání horší. Jak vůbec poznat, co mi bude slušet? Některé ženy se silou mocí nacpou do toho, co se jim líbí na ideálních postavách a nechápou, že nevhodně vybraným modelem jenom zbytečně zdůrazňují svoje nedostatky. Přitom kdyby si vybraly lépe, mohou být krásné i ony. Jak se tedy popasovat s výběrem plavek?

Promyslete si, co vám bude slušet

Nejlepší bude, když si ještě před nákupem promyslíte, co by vaší postavě mohlo slušet, a tomu svůj výběr přizpůsobíte. V obchodě vám pak bude jasné, po čem se poohlížet. Smiřte ses tím, že ne všechno, co vypadá nádherně na štíhlounkých často až anorektických modelkách bude stejně skvěle vypadat i na vás. Pokud tohle budete respektovat. Vaše nákupy se výrazně zjednoduší.

Máte malá prsa?

Zvětšit objem prsou pomohou různá řasení kolem ňader nebo volánky, ale i samotné výrazné barvy. Vlastníte příliš velké pozadí? Odpoutejte od něj pozornost třeba velkým dekoltem. Hluboký výstřih vám pomůže. Dobrou volbou jsou také plavky s kalhotkami do pasu, které pozadí zakryjí. Pokud volíte dvoudílné plavky, pak s kalhotkami do pasu, u jednodílných plavek pak méně nápadný hladký spodek, který by měl snahu zvýrazňovat zadní část těla.

Mašle zdůrazní křivky

Co dělat s chlapeckou postavou s malými ňadry a úzkými boky jakoby bez pasu? Tady se hodí zajímavé barevné kombinace, výraznější vzory. Také úplně asymetrické střihy, třeba jednodílné plavky s jedním bokem prostřiženým, druhým nikoli mohou udělat dobrou službu. Vítaným zpestřením jsou různá šněrování, mašle, květiny či jiné ozdoby na bocích a mezi ňadry, šňůrky, to vše zvyšuje důraz na obliny. Velká prsa by měla mít dobře tvarované košíčky, plavky s výztuhou. Není nic horšího, než visící vnady. Silnější postavám sluší jednodílné modely s výraznými vzory, barvami a vyšším pasem a výstřihem u ňader.