léto

Jak přežít horké léto ve městě?

Horko ve městě je to nejhorší, co vás může potkat. Rozpálený asfalt, potíte se k padnutí. Lavičky v parku, pod kterými je alespoň trochu stín, jsou pořád obsazené. Není kde se schovat. Můžete si alespoň trochu pomoci oblečením, které bude lehké, vzdušné a z materiálů, které dobře sají pot. Co si vzít na léto do města?

Na pouzdrovky zapomeňte

Výběr je poměrně jednoduchý. Vynikající jsou široké rozevláté sukně, které jsou vzdušné a dobře větrají rozhodně zapomeňte na upnuté pouzdrovky. V těch vám bude nesnesitelné horko, třením stehen o sebe si navíc jenom zaděláváte na opruzeniny. A nikdo to stejně neocení. Výborné jsou dlouhé šaty košilového typu, propínací. Jsou mimořádně praktické, snadno se oblékají i svlékají, a ještě k tomu vypadají šik. Budete se v nich cítit skvěle

Vzdušná bavlněná košile nebo tričko je pro horké dny také požehnáním. Kalhoty si oblékejte volné z lehčích materiálů.

V černé jste jako kamna

Co naopak v létě ve městě nikdy nenosit? Vynechte černé sukně a kalhoty, zvláště když nejsou z přírodních materiálů. Černá pohlcuje nejvíce slunečních paprsků, takže jste doslova jako žhnoucí kamna. Vždy si také vybírejte přírodní materiály, ideálně bavlnu, len. Větrají, výborně sají, jsou příjemné na tělo. Nehrozí vám nebezpečí začervenání kůže, jak se oděv tře o zpocené tělo, a to zejména na intimních místech. S nošením umělých tkanin buďte opatrní.

Neupozorňujte na zpocené mapy

Trička, topy, ale i kalhoty by v létě neměly být těsně upnuté na tělo. Budete se tím víc potit, nebude vám to příjemné. Volte vzdušnější, širší, rozevlátější modely. Při nošení upnutých modelů zároveň nechtěně ihned upozorňujete na zpocené mapy v podpaží a tříslech, právě kvůli upnuté látce. Nařasený volný oděv tyto problémy spojené s horkým počasím daleko lépe skryje.