Podzimní módní faux pas. Neděláte některou z chyb taky?

Podzimní módní faux pas. Neděláte některou z chyb taky?

Při podzimním oblékání se dopouštíme mnoha chyb. Člověk by řekl, že takových módních faux pas bude opravdu minimálně, přece jenom máme více vrstev a pod vrstvou kabátu nejde náš celkový outfit ani vidět, přesto se takových módních chyb koná denně hned několik. Pokud patříte k lidem, kteří sledují módní svět, pak vám jistě vyběhlo na mysli hned několik takových módních faux pas. Pojďme si několik z nich zmínit.  

Rozšiřující svetry 

Svetry jsou nedílnou součástí podzimu. A většina lidí je naprosto miluje, protože se do nich může zabalit a ochránit se tak před chladem a mrazem. Bohužel právě při nošení svetrů se dopouštíme jedné velké chyby, a sice toho, že svetr kombinujeme v outfitu, v němž nás umí šíleně rozšířit. Mnohdy však není na vině kombinace jako taková, ale samotný svetr, který už v obchodech zakoupíme v rozšiřujícím střihu. Pokud takový svetr máte a nechcete se ho vzdát, zakasejte si ho z části do sukně nebo kalhot. Rázem se rozšiřujícího dojmu zbavíte.  

Tenký svetr na tlustou košili 

U svetrů a svetříků ještě nějakou chvíli zůstaňme. Tenčí svetříky jsou dnes velice oblíbené. Je to takový retro kousek, který se velice statečně drží na žebříčku trendů. Bohužel tenký svetřík však není to nejlepší, co si na sebe můžete obléknout. Tedy pokud je onen svetřík na nevhodně zvoleném topu. Tímto nevhodně zvoleným topem se může myslet například silnější košile, která svetřík zcela zabije, navíc postavu opticky zesilní.  

Kotníkové boty se špatnou délkou 

Kotníkové boty jsou stejně jako vloni hitem podzimu. Lidé si je dnes kupují napříč pohlavími, přece jenom se dají koupit jak v dámském, tak v pánském provedení. Dámy (ale i pánové) však musí myslet na jednu věc, a sice vždy je třeba volit vhodnou délku. Ne každá délka kotníkových bot se hodí ke každým džínům nebo kalhotám.