Bohémské šaty nebo šaty s korzety. Jaké šaty si koupit, abyste byli in?

Bohémské šaty nebo šaty s korzety. Jaké šaty si koupit, abyste byli in?

Přemýšlíte nad tím, že ještě koncem léta investujete do nových šatů? Je to rozhodně skvělý nápad! Přece jenom nejen léto se nese ve znamení šatů, ale také během podzimu můžete šaty nosit. Navíc meteorologové předvídají, že letošní podzim bude velice příjemný, co se teplot týče. Proto šup do obchodu! Nakupte si šaty, které jsou aktuálně in čili které splňují veškeré požadavky módních kritiků.  

Korzetové šaty zavítaly z minulosti do současnosti 

Obecně lze říct, že se vrací retro kousky. Na pultech obchodů vídáme šaty, které jsou zpestřené stojáčkem nebo které mají velké výrazné límce, které se výrazně podobají těm, jež mají babičky na svých šatech v šatníku. To, že se retro vrací, potvrzují i korzetové šaty. Sice se korzety nevážou jako v dávné minulosti, ale provedení šatů se velice podobá korzetům. Dalo by se tedy říct, že minulost zavítala do současnosti a že právě korzetové šaty jsou to, co by vám v šatníku nemělo chybět.  

Nemusíte se však obávat, že korzetové šaty, které jsou k dostání nyní na pultech obchodů s oblečením mají tunu spodniček nebo krinolínu. Kdepak. Jak již bylo zmíněno, šaty se těm z dávné minulosti jenom velice podobají, jejich zpracováni je daleko jednoduší a přizpůsobené každé moderní ženě.  

Bohémské šaty jsou aktuálně také in 

Nejen bohémské svatby, ale také bohémské šaty, které jsme mohli registrovat především v sedmdesátých letech, jsou hitem současnosti. Pokud jste se právě do bohémských šatů zamilovali, pak byste měli vsadit na jejich dlouhé provedení. Právě to se totiž nosí v kombinaci se šátky uvázanými na hlavě nebo s klobouky, které boho styl ještě zdůrazňují. 

Aby se však bohémské šaty, které se nosí dnes, trochu odlišily od těch, které se nosily dříve kombinují se šaty s pásky. Nemusí být nijak výrazné, stačí jednoduchý pásek, který z outfitu udělá zase zcela něco nového a jedinečného.