Plesová sezóna v plném proudu

Plesová sezona je v plném proudu – co si vzít a co naopak nechat v šatníku?

Opět po roce je po vánočních svátcích a s tím se také neodmyslitelně pojí plesy a bály. V každém městě či vesnici hasiči nebo sportovci pořádají své velkolepé večery, kam zvou ostatní občany, aby si chvilku popovídali se sousedy, napili se dobrých a lahodných moků a ochutnali dobroty, které jim připravili na tento večer.

Samozřejmě se mezi plesy neřadí jen ony zmíněné, ale také i polonézy (kde se děvčata poprvé stanou princeznami s dlouhými šaty), ale také závěrečné lekce tanečních kroužků (jedná se převážně o událost studentů) a taky různé krojované plesy, farní a podobné. Jsou to oblíbené události především žen, protože je to pro ně příležitost, kdy se můžou vyfiknout. Dlouhé přípravy tedy začínají již ráno – vlasy, nehty, líčení, výběr šatů a bot dá do večera vážně zabrat. Pánové to ovšem tak neřeší. Vezmou si to první, co jim přijde pod ruku. Možná by ale taky měli trošku pouvažovat, jestli je jejich volba vhodná či ne. Nechtějí přeci pokazit své partnerce večer tím, že si oblečou něco, co je už dávno „out“.

„In“

Na plesové události volte jednoznačně oblek. Nejlepší volbou bude tmavě modrá barva, jež v poslední době vede nejen zde. Tu skvěle a především elegantně doplníte světlou košilí (nejlépe bílou či světlounce modrou – drobné vzory jsou povoleny) s motýlkem. Pásek volte stoprocentně v hnědé barvě. Stejný odstín pak přesuňte i k polobotkám.

„Out“

Zapomeňte na klasiku skrývající se v černé barvě! Takové polobotky jsou opravdu dávno fuč, už se nenosí. U černého obleku to platí zrovna tak. Pestrobarevné košile raději taky vynechejte. O tlusté vzorované kravatě si taktéž nechejte jen zdát. Pokud volit kravatu, tak pouze velmi úzkou. Pakliže toužíte po doplnění košile vestou – toto zakázané není. Volte ji ale do barevné kombinace, která frčí. Smuteční černou schovejte opravdu až na jiné události.