Letošní zima ve znamení barev. Neutralita má červenou

Letošní zima ve znamení barev. Neutralita má červenou

Přemýšlíte nad tím, co se bude letos v zimě nosit? V mnoha ohledech bude letošní chladné období trochu jiné než předcházející. Hlavně, co se týče barevnosti. Většinou se v této části roku sází na neutralitu. Prim hraje bílá, černá, šedivá, případně bordó nebo hnědá, ale to jsou nejvýraznější odstíny. Letos se však můžete odvázat a pustit otěže své kreativity a fantazie. Barevnost je totiž to, co zimě dominuje. Proto si pořiďte kabát žlutý nebo fialový – s ním zaujmeme daleko víc. 

Barevnost nebude záležitost jen jedné sezony 

Možná si říkáte, že utrácet za nový kabát, který bude barevný, je zbytečné. Vždyť další sezonu nebude in. Jenže všechno nyní nasvědčuje tomu, že tento kousek se udrží v módě po delší dobu. Podle módních stylistů se stane čímsi nadčasovým a univerzálním, co budete nosit dlouhé roky. 

I když se má letos sázet na kombinaci barevnějších, pestřejších tónů, pokud jste milovníkem neutrality, takový výrazný kabát může hezky zpestřit třeba celo-černý outfit. Moderní svršek tedy bude využívaný i v poměrně konzervativním šatníku. 

Barvy jsou pro každého 

Mnoho žen se bude pravděpodobně vymlouvat, že barvy pro ně nejsou. Že jsou zkrátka moc výrazné, že v nich jenom vynikne jejich bříško, případně že pestré tóny zvýrazňují širší boky. Tato tvrzení ale nikdy neplatila a neplatí ani nyní. Důležité je, jaký zvolíte střih daného modelu. Vsadíte na oversized velikost, která vám zrovna nesedí, nebo sáhnete po kousku, který naopak hezky podtrhne vaše přednosti? 

Kabát rovného střihu jako nejdůležitější kousek 

Pokud chcete sáhnout po kousku, který bezesporu nikdy nevyjde z módy, doporučujeme vsadit na klasický rovný kabát pánského střihu, který bude mít dvouřadé zapínání. Tato investice bude pravděpodobně věčná, protože přesně tento kousek se řadí mezi nestárnoucí. Pořiďte si ho proto v barvě, jež hezky sedne vaší pleti nebo k vlasům.