Kůže je v kurzu, zejména ta barevná

Kůže je v kurzu, zejména ta barevná

Módní trendy, které budou hitem nadcházejícího podzimu už známe. Jedním z nich jsou kožené modely, kolem kterých se točíme v posledních měsících. Zájem o ně roste rychlostí blesku stejně jako o podobné kousky pocházející ze sedmdesátých, osmdesátých let minulého století. Zatímco doposud byl zájem především o černé modely, podzim paradoxně přinese trochu barev. A ne zemitých nebo tmavých, ale i těch pestrých, které pro něj nejsou tolik typické. 

Kůže a koženka ve všech koutech světa 

Že mluvíme o naprostém fenoménu a trendu, který zasáhl celý svět, nemusíme opakovat. Ať už cestujete po Americe, Londýně nebo jste se rozhodli zavítat do Milána či Paříže, všude narazíte na koženkové nebo kožené modely, za nimiž se otočíte, jak moc stylové a moderní jsou.  

Zatímco před pár měsíci jsme se zamilovali do kalhot, nyní se dává přednost kabátům, koženkovým, vypasovaným sukním a samozřejmě baretům či koženkovým sakům. To jsou aktuální trendy, které byste si měli během podzimu pořídit do šatníku. 

Jak ale bylo zmíněno, černou vynechte. Pozornost upněte na stylové barvy, jež rozzáří váš stávající šatník.  

Bordó, zelená i fialová 

Kromě klasické bordó, kterou ještě můžeme zařadit mezi zemitější, tlumené odstíny stojí za zmínění také zelená (ale pastelově, sytě, nikoliv khaki alternativa) nebo výrazně fialová. Právě fialová (nebo lépe purpurová) je barvou roku a nepoleví ani během podzimu. 

Pokud vám jednobarevné modely přijdou jako nudné, nemusíte smutnit, že si koženku nebo kůži nepřinesete do šatníku. Kůže má totiž řadu motivů nebo vzorů čili svůj outfit můžete tímto zpestřit.  

Na co si dejte při kombinování pozor, je kombinace. Dva motivy k sobě nedávejte, ale kůži s kůží – tu se nebojte spojit. Vznikne tím velice stylový outfit, který, když podtrhnete zvířecím motivem, zaujme mužskou i ženskou populaci.