Nejdražší šaty na světě

Kolik stojí nejdražší šaty na světě?

Ženy milují nakupování. Za nové oblečení dokážou utratit skutečně velké peníze. Pánové se tomu diví, ale nemají se čemu divit – stejně jako pánové jsou ochotni utratit desetitisíce za auto, ženy to jsou schopné utratit za oblečení. Otázkou však je, jaká je jejich hranice. Jaké je vaše suma, kterou byste byly ochotny zaplatit za takové šaty? Pět tisíc korun? Deset? Několik milionů?

Pokud vaše hranice sahá k milionům, pak byste se možná rádi znali nějaké šaty, které tolik stojí. Proč se zajímat o obyčejné šaty, když se můžeme zajímat o ty nejdražší na celém světě? Dámy, seznamte se – toto jsou ty nejdražší šaty na celém širém, velkém světě!

Šaty, které se zapsaly do historie

Na světě existuje hned několik skutečně luxusních kousků, které se řadí k těm nejdražším na světě. Ovšem před několika lety se rozhodla módní návrhářka a designérka Debbie Wingham zapsat do historie. Rozhodla se totiž světu představit róbu, která byla pokryta 50-ti dvoukarátovými diamanty černé barvy. Jejich hmotnost byla obrovských třináct kilo.

Nejdražší součástí šatů je jeden vzácný rudý diamant, který je dominantou celých šatů. Kromě tohoto diamantu a mnoha černých diamantů na nich najdeme i skoro devatenáct set menších bílých diamantů, které jsou zasázeny do platiny.

Jedná se o precizní ruční práci. Na výrobu a ušití těchto šatů je potřeba dvou set stehů, které jsou samozřejmě jenom ze čtrnáctikarátové zlaté nitě.

Kolik šaty stojí?

Na tyto šaty bychom si však šetřili snad celý život. Stojí totiž neuvěřitelných 351 milionů!

Jedny šaty a jméno, které zná najednou celý svět

Návrhářka Debbie se touto róbou nejen dostala do historie, ale taky své jméno proslavila po celém světě. Nyní do jejího (dříve naprosto neznámého) butiku chodí ty nejslavnější celebrity, k nimž se řadí například Kate Winslet, Dita von Teese nebo Hilary Swank.