Kabáty se stále ještě nosí. Vyberte si ten pravý podle vaší postavy

Kabáty se stále ještě nosí. Vyberte si ten pravý podle vaší postavy

Líbil se vám nedávno ve výloze jeden kabát, ale rozhodli jste se ho nechat v obchodě, jelikož víte, že za pár chvil přijde jaro? Tak se pro něj okamžitě vraťte. To, že přijde jaro, ještě neznamená, že ustoupí zima. Nevzpomínáte si na velikonoční svátky, během kterých bylo sněhu až po kotníky? Taková situace klidně opět může nastat a s novým kabátem se vám takové nepřízně počasí budou daleko lépe snášet. Abyste si však nekoupili kabát, který by neseděl vaší postavě, prozradíme vám, jak si správný kabát vybírat.  

Každá žena nám dá za pravdu, že vybrat si ten pravý kabát, to není zrovna snadné. Přece jenom je kabátů na trhu aktuálně opravdu mnoho a vybrat si ten, který bude absolutně sedět a vyhovovat, to není zrovna nic snadného. Raději jsme připravili takového rádce, kterého vytáhněte vždy, když budete stát v obchodě před rozhodnutím, jestli ho vzít nebo nechat raději na ramínku v butiku.  

Máte postavu ve tvaru hrušky? 

Mezi námi se najde mnoho žen, které mají postavu ve tvaru hrušky. Pokud jste taky majitelkou takové postavy, měli byste svým kabátem odvrátit pozornost od širokých boků, které jsou to nelichotivé na vaší postavě. Abyste odvrátili pozornost od širokých boků, volte kabát s velkým límcem, který tvoří dominantu celého kabátu. Čemu se vyvarujte, tak jsou kabáty s výraznými kapsami nebo výraznými aplikacemi v okolí problematických boků. Kromě jiného volte kabát, který by svou délkou odpovídal vaší výšce. Nemůžete si vzít dlouhý kabát, pokud jste drobné postavy.  

Máte postavu ve tvaru obdélníku? 

Možná nepatříte k ženám, které by měly postavu ve tvaru hrušky. Možná máte postavu spíše do tvaru obdélníku čili máte ramena, pas i boky v jedné rovině. Pakliže tomu tak je, můžete si dovolit prakticky jakýkoliv kabát. Ideální jsou pro vás delší, úzké kabáty, ale klidně se nebojte ani huňatých kožíšků, které se v současné době velice nosí. Pamatujte na to, že v případě volby huňatého kožíšku platí jedno pravidlo, a sice čím delší chlub, tím víc vám přidá na objemu.