Nejdražší svatební šaty světa

Toto jsou ty nejdražší svatební šaty světa!

Na svůj svatební den se těší naprosto každá žena. Už odmala si dívky plánují to, kde svatba bude, jak bude vypadat, kdo bude ženichem a co se bude na svatbě jíst. Samozřejmě během let se plány trochu změní, ale nakonec je svatba stejně tím nejkrásnějším dnem v životě. K takovému nejkrásnějšímu dni patří i ty nejkrásnější svatební šaty, které z každé dívenky vykouzlí nádhernou ženu, která všem doslova vytrhne dech z těla. Jenže vybrat si takové nejkrásnější šaty není jen tak. Není to jednoduché, ale není to ani zrovna levné. Pokud byste si vybrali ty nejdražší svatební šaty na světě, možná by vás svatební den dostal na mizinu.

Na světě existuje mnoho kousků, které se řadí k těm skutečně luxusním, a tudíž i nejdražším. Samozřejmě se najdou i svatební šaty, které se cenou naprosto vzdalují od ostatních. Pojďme se s nimi seznámit!

Kolik stojí nejdražší svatební šaty na světě?

Nejdražší svatební róbou světa jsou krásné šaty, které stojí dvanáct milionů dolarů.

Proč jsou tak drahé?

Jedná se o dílo z dílny módní návrhářky Renée Straussové, které se jmenují „Diamond“. Název je odvozen od kamene, kterého najdete na šatech nejvíce, tudíž od diamantů. Renée Straussová je majitelkou jednoho velice úspěšného svatebního salonu, který najdeme v Beverly Hills. Šaty byly vytvořeny díky spolupráci s prodejcem vzácných šperků – s Martinem Katzem.

Cena těchto šatů je tak vysoká, protože jsou tyto svatební šaty posázeny 150 karáty diamantů, jejichž hodnota je skutečně 12 milionů dolarů.

Pokud byste však nestály o ty nejdražší šaty, ale o druhé nejdražší šaty, tak bystě zamířili do dílny japonského svatebního návrháře Yumiho Katsury, který před několika lety ukázal světu šaty z hedvábí, které zdobí satén posázena zelenými a bílými diamanty, bílým zlatem a tisícovkou perlami. Hodnota je o něco nižší – stojí 8,5 milionů dolarů.