Gucci prodává šaty pro muže. Proč s tím značka začala?

Gucci prodává šaty pro muže. Proč s tím značka začala?

Pokud sledujete dění v módním světě, pak víte, že Gucci se rozhodl prodat své šaty pro muže, a to za více jak šedesát tisíc korun. Italská značka se rozhodla učinit tento razantní krok z jednoho jediného důvodu – rozhodla se tímto krokem bojovat proti toxickým stereotypům, které formují především mužskou rodovou identitu. Jinými slovy se rozhodla bojovat s proměnlivostí v sexualitě, což je aktuálně poměrně velké téma, které se ve společnosti rozebírá.  

Italská značka Gucci patří k tomu nejlepšímu a zároveň také k tomu nejluxusnějšímu, co módní trh nabízí. O tom není pochyb ani sporu. Možná i díky tomu se značka rozhodla k tomuto radikálnímu kroku, který možná otevře oči mnohým lidem. Přece jenom má značka opravdu velké dosahy a využít je k tomuto účelu – to může fungovat.  

Šaty pro muže připomínají devadesátá léta 

Gucci není zrovna mužskou značkou. V nabídce najdete především parfémy, kabelky nebo různé dámské oblečení. Novinka v podobě mužského oblečení proto vzbudila ve světě módy velký boom. Otázkou nyní zůstává, jak nové oblečení pro muže značky Gucci vypadá.  

Na první pohled vám outfity, které se pod zmiňovanou značkou prodávají, připomínají devadesátá léta, konkrétně pak takzvané grunge období. Sem spadá třeba to, co lidé nosili na koncerty kapely Nirvana a podobně. Gucci se právě frontmanem kapely inspirovala. Přece jen právě Kurt Cobain se často ukazoval v dámských šatech své manželky.  

Kolekce, která se nese ve jméně fluidity v sexualitě 

Aktuální kolekce na podzim/zimu 2020 však zahrnuje také roztrhané rifle, které značka nově přinesla. Kolekce se však především nese ve zmiňovaném duchu, a sice ve jméně fluidity v sexualitě. Značka se tak rozhodla zbourat hranice mezi tím, co spadá do dámského oddělení a co už do pánského.