Do fitness stylově

Do fitness centra stylově

Pokud se chystáte do fitness centra prvně, nepotřebujete zbrusu nové fitness oblečení, které je určeno pro profesionální sportovce ani poslední výkřiky nové módy. Základní výbavou je prostě jednoduché a čisté fitness sportovní oblečení, ve kterém se v první řadě musíte cítit pohodlně. Musíte mít čistou uzavřenou obuv určenou pro sport s nebarvící podrážkou. Hodí se pár náhradních ponožek, které na noze dobře drží a neshrnují se. Mohou být sportovní se zesílenou patou kvůli došlapu. Pokud ale doma máte už jen samá vytahaná trička a děravé tepláky bez tvaru, na nové fitness oblečení je nejvyšší čas.

Běžecké oblečení

Běžecká souprava nebo oblečení na spinning je trochu jiné. Vždy volte své oblečení na sport právě podle druhu cvičení. Pro pomalejší formy cvičení jako pilates, kalanetika nebo jóga jsou vhodné volné materiály a právě pro rychlejší sporty, kam patří aerobic, běh nebo právě spinning, vyžaduje elastické materiály. Pokud cvičíte na rotopedu, budete se lépe cítit v upnutých legínách než v plandavých teplácích, které se vám budou zamotávat do stroje.

Oblečení fitness

Jaký materiál oblečení je tedy právě pro fitness ideální? Musí být prodyšný, který odvádí vlhkost na povrch. Funkční oblečení, tedy materiál, který je schopný také odvádět vlhkost z vašeho těla pryč. V zimě to může být i termoprádlo, pokud vyběhnete třeba na běžky. Pravidlo zní, vždy jsou lepší dvě tenčí vrstvy oblečení než jedna silná. Fitness oblečení do posilovny musí být dostatečně komfortní a zároveň plnit svou určenou funkci, tedy odvádět pot a udržovat vaše svaly v teple.

K fitness patří styling. Tedy doplňky k fitness oblečení. Tak třeba potítka a čelenky jsou známkou znalce sportovní módy. Hodí se také sportovní hodinky. Určitě nesmíte zapomenout na dva ručníky. Jeden na utírání potu a ten druhý se hodí po sprchování. Vezměte si také náhradní oblečení včetně spodního prádla, ponožky a mikinu.