Extravagantní módní doplňky, které vám na jaře 2022 nesmí chybět

Extravagantní módní doplňky, které vám na jaře 2022 nesmí chybět

Jarní móda bude letos opravdu nápaditá. Zapomeňte na šedou barvu a na fádní střihy. Ani módní doplňky nezůstávají pozadu a nabízejí celou řadu rafinovaných kombinací.  

Mýdlové kostky i rozbitá vajíčka 

A začneme rovnou zostra. Kromě klasických značek se můžete poohlédnout i po něčem autorském a autentickém. Jonathan Anderson se rozhodl, že své dnes již ikonické podpatky Loewe ozvláštní novými tvary. Objevuje se tvar svíček, rozbitých vajec, nebo třeba mýdlových kostek. Zkrátka jaro, jak má být.  

Je libo 3D tisk?  

Levnější variantu nezvyklých výstřelků si můžete dopřát i v domácích podmínkách. Vždyť i Givenchy a Balenciaga nyní experimentují s 3D tiskem a snaží se jeho výsledky zakomponovat do svých kolekcí. Vytvoříte si originální přezku na pásek, nebo třeba brož?  

Udržitelnost, udržitelnost, udržitelnost 

Z tohoto slova jako by se stala mantra dnešní doby. Samozřejmě se zapojuje i v módním průmyslu. Stella McCartney je toho zářným příkladem a její kolekce nepostrádají nápaditost ani ekologický přesah. Za poslední roky se právě ona stala jakousi vedoucí v oblasti udržitelné módy. Ikonickou kabelku Frayme, kterou již léta obnovuje, nyní převlékla do houbové kůže Mylo.  

Biologicky odbouratelné boty zase předvedla značka Loewe. Gabriela Hearst zase pro výrobu sandálů použila praktický i ekologický kaučuk. Jako kombinaci použila materiál, který si zamilovalo již mnoho uživatelů – jedná se o příjemný tepelný izolant korek.  

Maxi bag je trendy 

V práci trávíme mnoho času a jít tam s malou kabelečkou je jaksi nemožné. Abyste nemuseli nosit batohy a další zátěže na záda, byl vytvořen praktický maxi bag. Obří kabela pojme vše. Je unisex a hodí se ke všem outfitům. A vejde tam skutečně všechno – notebook, oblíbená sluchátka, i zdravá svačina. Ve vlaku bágl použijete třeba jako polštář.  

Módní trendy pro jaro 2022 vyjadřují radost ze života. Cení se originalita.