Devadesátky jsou zpět. Inspirací je princezna Diana

Devadesátky jsou zpět. Inspirací je princezna Diana

Zajímáte se o dění v módním světě? Pak jistě víte, že se aktuální trendy vrací do dávné minulosti. Respektive ne do tak dávné minulosti, ale jen do devadesátých let. Právě odtud se aktuální módní kolekce inspirují. Tou největší inspirací je princezna Diana, která tak i pro své smrti určuje, co se bude nosit.  

Pokud jste si mysleli, že se kalhoty s vysokým pasem už nikdy nevrátí do módy, pak jste se spletli. Právě kalhoty s vysokým pasem jsou to, co byste aktuálně neměli postrádat. Stejně tak šortky s vysokým pasem – to je hit letošního léta, ať už jsou z černé nebo modré džínoviny. Tímto výčtem módních trendů však ani zdaleka nekončíme. Nabízí se otázka, co dalšího se nosí a co dalšího se probudilo po dlouhých letech.  

Baseballka je znovu v kurzu 

Když se řekne “devadesátá léta”, mnozí si vybaví baseballku čili sportovní čepici, kterou nosili jak pánové, tak i dámy. I když to byl poměrně velký hit, který se na některých místech (například v Americe) nosit nepřestal, dnes se navrátil do celého světa. Nosí se především z ležérním outfitem, tedy v kombinaci s džíny a jednoduchým jednobarevným tričkem.  

Crop topy jsou taktéž zpět 

Co se taktéž vrátilo do módy, tak jsou takzvané crop topy čili krátká trička, která nesahají ženám ani k pupíku. Tento módní kousek už dávno nenosí jenom teenageři, ale poddávají se mu i ženy starší třiceti let. Když na to mají postavu, tak proč by je nemohly nosit, že ano? 

Šusťáková bunda zažívá velký návrat 

Stejně, jako se vrátily crop topy, kalhoty s vysokým pasem nebo zmiňovaná baseballka, tak se také vrátila šusťáková bunda. Možná si ji ještě pamatujete z dětství, jelikož vás do ní rodiče oblékali hned, co jste šli například na hřiby nebo na prázdniny k babičce. Tehdy byste si pravděpodobně ani neřekli, že ji budete aktivně nosit i v dospělosti, jelikož to bude jeden velký trend.