Jak vyleštit pánské polobotky?

Jak vyleštit pánské polobotky?

Každý muž by měl mít ve svém botníku několik párů bot. Mezi teniskami a žabkami by se měly nacházet také polobotky, které jsou krásnou společenskou obuví, kterou mohou pánové nosit třeba na plesy nebo na společenské události či na kulturní akce. Každý muž by měl mít ve svém botníku hlavně hnědé polobotky, které se dnes nosí daleko více než černé polobotky. Ostatně aktuální móda povoluje i jiné barvy této skvělé obuvi.  

Ať už máte polobotky hnědé nebo modré, možná nevíte, jak je čistit. Přece jen polobotky jsou také boty, které se mohou kdykoli zašpinit. Pakliže se zašpinili polobotky, které s radostí nosíte takřka denně, víme, jak je případně vyčistit.  

Jak vyčistit kožené polobotky 

Pokud jste vlastníkem kožených polobotek, pak přistupujte k botám trochu opatrněji. Kůže je kvalitní materiál a rozhodně ho nechcete poškodit. Kožená obuv se nikdy nebělí, nepoužívají se ani chemické přípravky a nikdy se nenamáčí celé do vody ani se neperou v pračce. To je třeba mít stále na mysli, když budete boty čistit a když je budete chtít dostat do původního stavu.  

Doporučujeme obuv ošetřit jemně mýdlovým roztokem, poté je naimpregnujte sprejem. Pokud použijete hladkou useň, ta je na údržbu nejjednodušší. Pakliže použijete suchou useň, budete muset být pečlivější a opatrnější.  

Nezapomeňte na voskování 

Ať už použijete jakoukoli useň, nikdy nezapomeňte boty impregnovat a také je následně navoskovat. Voskování zajistí botám perfektní lesk a na nejednom tanečním parketu budete vynikat. Navíc vosk zajistí, aby kožené boty v průběhu používání nijak nepopraskaly a nezničily se. Nestojí mnoho, koupíte ho v obchodech s obuví za pár set korun.  

Při voskování se nebojte používat ani moderní houbičky, které jsou určené na leštění klasickou metodou, ale perfektně také roztírají vosk.