Jak vybrat správnou dámskou podprsenku?

Jak vybrat správnou dámskou podprsenku?

Dámy a spodní prádlo – to je disciplína sama o sobě, ve které se prověří mužská trpělivost. Dámy jsou náchylné, když se zmíní spodní prádlo, zejména při nakupování nechtějí výběr spodního prádla uspěchat nebo podcenit. Důvodem je to, že nechtějí, aby je prádlo nějak škrtilo nebo bylo jinak nepříjemné. Zejména při výběru dámských podprsenek si dávají záležet, aby si koupili takovou, která jim perfektně sedne a nikde je neškrtí.  

U dámských podprsenek je samozřejmě důležitý vzhled, ale na druhou stranu jsou důležitější kritéria, dle kterých si ideální podprsenku koupit.  

Hlavně, ať je podprsenka ve správné velikosti 

Když si koupíte podprsenku správné velikosti, máte vyhráno. Podprsenka tím pádem dobře sedí, nikde netáhne, hezky drží poprsí a žena se v ní cítí dobře. Jenže vybrat si ideální velikost, to není jen tak. Ideální je zajít do kamenné prodejny, ve které si podprsenku vyzkoušíte. Pokud nakupujete přes internet, raději si změřte obvod přes prsa a obvod pod prsy. Také nezapomeňte změnit obvod v tom nejširším místě, tedy přes bradavky.  

Obvod podprsenky je to, co drží váhu prsou. Ženy se domnívají, že hlavním držákem prsou jsou ramínka, ale není to tak. Právě obvod může předcházet bolestem krční páteře a také otlakům.  

Vždycky si zapínejte podprsenku na první háček 

Pokud si kupujete podprsenku v kamenné prodejně, kde ji také zkoušíte, doporučujeme si podprsenku vždycky zkoušet na první háček, jinými slovy na tu nejvíce volnou variantu. Podprsenka totiž může časem povolit, nezapomínejte si ji proto automaticky na poslední háčky, které později budou volnější. Drtivá většina podprsenek je zkrátka elastická, povolení je na místě.  

Jestli podprsenka dobře sedí, to zjistíte tak, že bude obvod dobře přiléhat, ale zároveň nebude moc tlačit. Zadní část podprsenky by neměla nijak vyjíždět nahoru, ale ani by neměla být příliš nízko.