Pánský minimalistický šatník. Co by v něm nemělo chybět?

Pánský minimalistický šatník. Co by v něm nemělo chybět?

Není třeba mít skříně plné oblečení. Je však podstatné mít dostatek základního oblečení, které vhodnou kombinací vytvoří jedinečný celek.  

Základ všeho je jen pár kousků 

Základní šatník je tvořen kousky, které splňují tyto hodnoty: Jednoduchost, všestrannost a soudržnost. K nákupu oblečení tak budeme přistupovat zcela jinak – místo jednotlivých prvků si je budeme představovat jako součást celku. Budete potřebovat pár elementů, co si s sebou vezmete na pláž, na svatbu, do baru, do práce i na pohodové rande. Co to tedy bude?  

Kabát 

Základní kousek, který vám nesmí chybět. Je jedno, zda jste businessman, nebo máte truhlářskou dílnu. Kabát je naprostý základ v každém šatníku. Černý nebo hnědý je jistota.  

Péřová bunda 

Zimu neoklamete a každý den se kabát nehodí. Péřovka je v našich podmínkách potřebná jako sůl v chlebě.  

Džínová bunda 

Plní funkci letního doplňku i přechodné bundy. Dáte pod ni svetr a rázem je zateplená. Jednoduchá džínovina postačí, rockerské prvky vynechte.  

Bílé triko 

Klasický základ. Nejlépe sluší výstřih do V, který ozvláštní i business oblečení. 

Dobře padnoucí džíny 

Alespoň jedny, které není třeba zahrnovat nebo dále upravovat, by se ve vašem šatníku vyskytnout měly. Ušije vám je nejbližší švadlena za pár peněz. Vydrží dlouho.  

Bílá košile 

Opět základ. Provětrejte skříň a zjistěte, v jakém stavu vaše bílá košile je. Žmolky, fleky, zažloutlé skvrny? Na charitu a upalujte pro novou. Skutečně čistě bílou. Je to vaše vizitka.  

Plátěné šortky 

Ne, opravdu to nejsou sportovní kraťasy. Tyto šortky nebo bermudy si v klidu můžete vzít do města na neformální schůzku.  

Oblek 

Dobře padnoucí, pro normálního smrtelníka stačí jeden. Jak jste na tom? Padne vám skutečně dobře? Nebo už se těšíte, až vás bude měřit nejbližší švadlenka a budete mít svůj vlastní krásný kousek? 

Co se bot týče, doporučujeme alespoň jedny černé oxfordky. Základ každého šatníku. Opět dokonale čisté, vyleštěné nepoškrábané. Toť vše.