Jak vybrat pánské hodinky

Jak vybrat pánské hodinky

Rozhodli jste si koupit hodinky jenom proto, že si je zasloužíte? Nebo máte v plánu koupit hodinky pro kamaráda nebo pro partnera? V každém případě se vyplatí vědět, podle čeho pánské hodinky vybírat. Pokud zajdete do hodinářství, uvidíte hned na první pohled, že výběr je opravdu zajímavý, pestrý a obrovský. Abyste nesáhli po špatném kousku, poradíme vám s výběrem.  

Hodinky jsou součástí dokonalého outfitu, o tom není pochyb ani sporu. V poslední době je však hodinek na trhu víc než dost a je těžké vybrat si jedny hodinky, které by vám na ruce naprosto perfektně seděly. Ještě těžší je však vybrat pánské hodinky, které mají být dárkem a které si tak obdarovaný nemůže vyzkoušet přímo v obchodě. I proto vám prozradíme, jak pánské hodinky vybírat, aby byl dotyčný spokojen.  

Vybírejte podle typu strojku 

Člověk si musí před příchodem do hodinářství zodpovědět jednu otázku, a sice jaký typ strojku hledá. Máte zájem o hodinky s mechanickým strojkem nebo byste raději preferovali strojek quartzový? U druhých zmíněných hodinek se můžete radovat z dlouhé životnosti baterie, která vydrží klidně pět až deset let. U mechanických hodinek se však budete radovat z neopakovatelného kouzla, které se nevytrácí ani po letech.  

Hodinky musí mít správné funkce 

Po jakých hodinkách sáhnout? Jednoznačně po těch, které budou mít přesně takové funkce, jaké od hodinek očekáváte, jaké na hodinkách chcete mít. Hodinky dnes mohou mít mnoho funkcí, nejvíce využívaný je kalendář, bluetooth, kompas nebo stopky či nejrůznější tréninkové funkce.  

Vybírejte podle materiálu náramku/řemínku 

Při výběru se také dívejte na to, z jakého materiálu je vyroben řemínek, respektive náramek hodinek. Jestli je řemínek kovový, ocelový, koženkový nebo jestli je snad silikonový nebo plastový.