Uspěšné tenisky Nike

Úspěšné tenisky Nike

Cesta k úspěchu kultovní série Nike vede vzhůru. Snad každý druhý dnes vlastní nebo někdy vlastnil tyto tenisky. Správný nadšenec módy prostě nosí Nike k různým outfitům, k džínům i k sukním, ke kraťasům i teplákům na sport. Kultovní tenisky Nike si drží kvalitu i prim. Pár příběhů vždy stojí za to. Co stojí za úspěchy jejich modelových řad?

Air Max

Tyhle boty nosí třeba i prezident Obama, Beonce nebo Lilly Allen. Úspěch tenisek Nike Air Max nebyl od začátku zřejmý. Na začátku ve firmě zavládly pochybnosti. Otvor v podrážce byl sice odlišný, ale nebylo jasné, zda se kolekce bude vůbec dobře prodávat. Air Max se ale staly nejlépe vydělávajícím modelem v celé historii tenisek Nike. Inspirace je velice zajímavá. Tuto původně veskrze běžeckou obuv inspiroval interiér pařížského Le Centre Georges Pompidou. Důmyslný vzduchový polštářek umístěný v podrážce vynalezl bývalý letecký inženýr společnosti NASA.

Air Jordan

Svého času šlo o nejdražší basketbalové boty na obuvním trhu. Tenisky Air Jordan vznikly, jak název napovídá, za spolupráce s Michaelem Jordanem, který ale původně plánoval podepsat svou smlouvu se společností Adidas. Firma Nike ale Jordana přesvědčila a nabídla mu podíl ze zisku. Tato řada Air Jordan se v mžiku proměnila na vysoce luxusní a žádané zboží. Našla své uplatnění i mimo hřiště. Barevné kombinace šly na dračku a vyprodaly se hned první den, kdy byly uvedeny na trh. Páry tenisek, které byly podepsané samotným Michaelem Jordanem, se dnes dostávají na trh až za neuvěřitelných 2,5 milionů korun.

Huarache

Ve stylu futurismu jsou revoluční tenisky, které se ale téměř nedostaly do prodeje. Huarache je odvozeninou z domorodého jazyka a to obyvatelů Mexika, doslova znamená v překladu sandál. Boty jsou inspirovány sandály indiánskými a také botami určenými na vodní lyžování. Model byl revoluční zejména v tom, že neobsahoval kultovní znak fajfky a to jako první v historii společnosti Nike. Kvůli svému futuristickému vzhledu neměl v počátku tento model žádný komerční úspěch. Nezačalo se tedy s velkou výrobou.