Svetry v pánském stylu. To dominuje letošnímu podzimu

Svetry v pánském stylu. To dominuje letošnímu podzimu

Co se to nosí na podzim? Rozhodně šaty, sukně a kromě toho také svetry. Na svetry řada lidí nedá dopustit, vždyť je to něco, co nás během chladnějších podzimních dnů plně zahřeje a dodá nám pocit tepla. Naštěstí aktuální podzimní kolekce přináší svetrů skutečně habaděj, proto nad nimi neohrnujte nos a pořiďte si ty, kterým letošní podzim doslova patří. Zejména se zaměřte na svetry v pánském stylu, protože to je to, co kraluje letošnímu podzimu.  

Podzim se často označuje za období či čas svetrů. Během následujících měsíců svetry pravděpodobně nesundáme, nebude k tomu zkrátka důvod. Pokud svůj šatník však potřebujete doplnit právě o svetry, neváhejte a pořiďte si jeden z těchto stylových kousků.  

Pánský styl, to dnes frčí 

Jak jsme zmínili, aktuálně frčí svetry v pánském stylu. V poslední době o pleteniny zavadíme na každém rohu, zaměřte se však na takové svetry, které mají ramena v pánském stylu. Tyto svetry na svých přednáškách využívá hlavně návrhářka Isabel Marant, která nejčastěji kombinuje osmdesátkové siluety.  

Nebojte se svetry, které jsou v pánském stylu, zkombinovat s bohémskými prvky. Široký pánský svetr s bohémskými prvky jde zkrátka skvěle do kupy 

Volte khaki nebo kašmírový vzor 

Pánské svetry z osmdesátek v dámském provedení se aktuálně sešly s kašmírovým vzorem, který pochází z kolekce JW Anderson. Vypíchnout musíme hlavně jeden svetr ze zmiňované kolekce, který má oversize střih, límeček a také vroubkované manžety, které skutečně na první pohled připomínají svetr tatínka, který nosil na Štědrý den.  

Takto výrazné svetry jsou však nedílnou součástí stylových outfitů a looků, proto se jim rozhodně nebraňte. Vůbec nevadí, když najdete v podobném stylu jenom vestu, i ta má letos zelenou. Úkolem žen je tedy jediné – letos na podzim se co nejvíce přiblížit tomu, co nosí tatínkové nebo dědečkové.