bílé šaty

Jak rozzářit nudné bílé šaty?

Léto nás pravidelně obléká do světlejších barev. Příčinou je horko. I nejzarytější milovníci elegantní černé barvy určitě nemají chuť pařit se v létě v černých kalhotách a tričku. Proto sáhnou po světlých odstínech. Královnou léta je odjakživa bílá, která odráží sluneční paprsky a nikdy nám v ní nebude takové horko. Jenže i bílé kousky oblečení mají svá úskalí…

Pásek dokáže divy

Bílá může být i tak trošku nuda. Barva nevinnosti a čistoty se může stát tak trochu bílou šedí. Jak tomu zabránit? Pomohou doplňky. Přepásejte bílé šaty nějakým veselým páskem, klidně i vícebarevným, nemusí jít nutně o jeden tón. Vyberte k němu vhodně ladící klobouk, třeba se stejným odstínem na mašli a podobné boty. Najednou se váš bílý outfit doslova rozsvítí a ostatní na vás mohou oči nechat. Cítíte a vidíte tu změnu?

Sáčko bude skvělé

Další tip: Doplňte bílé šaty bundou nebo sáčkem. Fantazii se meze nekladou. Může jít o bundičku z džínoviny, letní květované bavlněné sáčko, jednobarevné šik sako na večer, záleží jenom na vás. Mělo by ale jít spíše o letní materiály – bavlnu, len, nebo příjemně savé uměliny. Těžké teplé látky nechte na podzim. A opět se řiďte pravidlem, aby všechno ladilo – kabelka, taška, boty příjemně výraznější, doplňuje bundičku či sako. Výborně bude vypadat i dlouhá vesta.

Nebojte se hravých barev

Chcete vypadat trochu nekonvenčně a být zároveň připravená, že večer bude chladnější? Přehoďte si přes bílé šaty parku. Tahle kombinace zaručeně vzbudí pozornost. Jiný nápad, jak být originální: vezměte si k bílým šatům hravé barevné tenisky. Nejdete na formální společenskou událost a touhle volbou vzburcujete kreativitu. Minimalistické střihy oživí hodně nápadné doplňky. Nebojte se třeba barevných kabelek s kamínky, výrazných bot, barevných šátků uvázaných na řemínku kabelky.