oblečení

Oblečení proti pocení? Ideálně bavlněné šaty, bambusové ponožky a konopné tenisky

Určitě se to dámám i pánům někdy stalo. Dámy sáhly po úzké tmavé sukni a halence z umělého materiálu, pánové po saku. „Mám přece obchodní schůzku,“ to je důvod vaší snahy vypadat skvěle. Jenže teploměr jako na potvoru ukazuje 35 °C. Na setkání z vás doslova kape pot. Pánové raději nesundají sako, protože by košili museli pod ním ždímat, dámy se ošívají a halenku mají na těle doslova přilepenou. Jak zbránit takovým situacím?

Pozor, ať vám neprosvítá prádlo

Potřebujete si zvolit oblečení, které vás ochladí a bude vzdušné. Ideální na léto je bavlna, len, hedvábí. Vždy je také dobré volit prádlo tělové barvy. Není nic horšího, než když se vám pod zpocenou přilepenou blůzkou ostře rýsuje podprsenka syté tmavé barvy. Tělová barva prosvítat nebude. Zároveň je třeba vynechat i umělé materiály.  Nevhodné je oblečení lesklé, které naopak velmi zdůrazní propocené mapy. Celkově je dobré zvolit volné střihy, protože mít na sobě minimum látky je v létě obzvláště důležité, přináší to příjemný, pohodový pocit.

Trendem jsou i nanovlákna

Velmi dobrou volbou jsou i kombinované materiály. Například bavlna s příměsí polyesteru. Dokážou sát a odvádět pot. Nezadržují ho. Přitom dobře drží formu, nevytahují se ani po mnohonásobném praní. Skvělým nápadem na léto je i bambusové oblečení. Umí tělo ochladit, má antibakteriální vlastnosti. Proto třeba ponožky z bambusových vláken jsou do horkého počasí optimální. Osvědčuje se třeba oblečení z nanovláken, zejména prádlo. Dokáže dodat textilním kouskům potřebné vlastnosti: výborně odvádí pot, chladí, třeba i pomáhá regenerovat pokožku. Podstatný je i správný výběr bot. Sáhněte po přírodních materiálech, sandálech, pantoflích, konopných teniskách. Jsou prodyšné, vzdušné, větrají.