Móda z padesátých let je zpět

Móda z padesátých let je zpět

Při nakupování oblečení jste si mohli všimnout, že se vrátila móda z padesátých let. Kousky, které jsou dnes v obchodech k dostání, vám mohou přijít na první pohled velice povědomé. Nemůžeme se tomu ostatně divit, vrací se skutečně zpět do módy. Móda z padesátých let se dotkla jak dámského světa módy, tak toho pánského oddělení, a tak si pojďme říct konkrétní kousky, které stojí za to si pořídit.  

Dámy ocení pouzdrové sukně 

Dámy budou jednoznačně nadšeny z toho, že se do módy vrátily pouzdrové sukně. O módě z padesátých let lze říct, že byly stylové jen dva střihy sukní, a to pouzdrové sukně a áčkové sukně. Kupodivu se vám dostaly do módy oba dva střihy sukní, více však frčí takzvané pouzdrové sukně, které jsou hitem letošního roku. Ženy v nich však musí chodit pomalu a v podpatcích, sukně jim ani nedovolují dlouhé kroky. Výhodou pouzdrových sukní je, že se hodí jak na podzim, tak na zimu.  

Muži se radují z roláků 

Roláky se nenosily pěkných pár let, respektive v pánském světě byly roláky tabu. Dnes se však roláky nosí opravdu velice, důvodem toho je návrat do zlatých padesátých let, kdy se roláky nosily opravdu velmi. Roláky dnes mohou pánové kombinovat třeba se saky nebo obleky, roláky tak mohou zcela nahradit klasické košile s límečkem.  

Masivní mašle ve vlasech oceňují dámy 

Pokud bychom měli zmínit nějaký módní doplněk, který se nám navrátil z padesátých let, zmínili bychom rozhodně mašle do vlasů, které mohou ocenit především dámy. Nyní platí, že čím větší a zdobnější mašle do vlasů budou, tím lépe. Kromě mašlí se nosí i brože s blýskavými kameny, které jsou také typickým padesátkovým doplňkem.  

Pánové a vestičky k obleku 

Dlouhou dobu nosili pánové oblek bez vestičky. Vestička se zkrátka zdála být nadbytečná. Dnes je však pravdou, že vestičky se k obleku hodí opravdu velice. Pánové by neměli dát bez vestičky ani ránu.