Jarní barvy v šatníku. Jak je co nejlépe kombinovat

Jarní barvy v šatníku. Jak je co nejlépe kombinovat

Tak, jako se příroda pomalu a jistě zbavuje šedých tónů, měli byste i vy do svého šatníku vnést trochu jara a barev. Neznamená to, že kompletně vyměníte svůj styl, ale jednoduché outfity můžete oživit nečekaně barevným kouskem. Když to nepřeženete, budete působit elegantně a vkusně. Tmavé odstíny nechte na jinou příležitost, jaro tu s námi dlouho nebude, a proto ho naplno využijte.  

Inspirace v přírodě 

Rozhlédněte se venku kolem sebe a zeptejte se sami sebe, co vidíte. Tráva začíná být zelenější a objevují se v ní malé květy. Ty mají většinou velmi výrazný a křiklavý odstín. Líbí se nám především proto, že je jich venku jen pár, a proto nejde o kýč, ale o pěkné zpestření. Stejně tak vytvořte i váš outfit. Oblékněte se do základních kousků, na které jste běžně zvyklí, ale poté přidejte nenápadný doplněk, který ho rozzáří. Ať už se jedná o mašli do vlasů, výraznější lodičky nebo halenku s výraznějším vzorem.  

Kombinace s kousky v neutrální barvě 

S příchodem jara a tepla se nemusíte zbavovat všech bílých nebo černých kousků. Ty jsou naopak schopné perfektně doplnit barevné doplňky, aniž byste se museli příliš snažit. Nezapomínejte na pravidlo, které říká, že by se neměly kombinovat více než tři různé barvy a tři různé vzory. Tím zajistíte, že udržíte outfit v klidné a slušivé podobě.  

Teplejší paleta 

Paleta jarních barev je teplejší než ta letní, ale k podzimní teplé má stejně daleko. Je specifická pastelovými odstíny, které jsou ale poněkud vybledlé. Na síle by měly nabrat právě až v létě, kdy je čas sytých barev. Využijte světle růžovou, která připomíná kvetoucí třešně, světle modrou až do tyrkysové, lososovou, meruňkovou nebo výrazně žlutou, která připomíná narcisky. Pokud máte rádi výraznější outfity, dvě jarní barvy můžete zkombinovat, ovšem jednu volte velmi světlou a druhou naopak tmavší.