Jak často prát jaké prádlo?

Jak často prát jaké prádlo?

Praní prádla není nic snadného. Mnozí lidé si myslí, že házet do pračky bílé společně s černým prádlem ničemu nevadí, jenže tak to není. Vadí to, škodí to hlavně prádlu, které tak ztrácí svou elasticitu, také svou barvu. V současné době zejména mladí lidé nevědí, jak mají správně prát. Přece jen oblečení je různých barev, také je vyrobeno z mnoha různých materiálů a některé modely vyžadují speciální péči. Nabízí se proto otázka, jak jednotlivé kousky oblečení vyprat, aby byly opravdu co nejdéle čisté, aby si udržely svou barvu a podobně?  

I když praní prádla vypadá relativně komplikovaně, opravdu to nic komplikovaného není. Není to tak složité, jak se mnozí lidé domnívají, jen to člověk musí pochopit. I když některé kousky oblečení máte ve skříni mnoho let, i takové kousky můžete zachránit jediným vypráním. Jak jsme zmínili, je jen třeba vědět, jak na to.  

Vhodný prací prostředek je základem úspěšného praní 

Pravidlo číslo jedna zní – vyberte si nejdříve vhodný prací prostředek. Pokud si zvolíte vhodný prací prostředek, máte vyhráno, to je totiž základ úspěšného praní. S jedním pracím prostředkem si už opravdu nevystačíte, dnes už je třeba mít i prací gely na černé, bílé a taky na barevné prádlo. Je opravdu třeba mít tolik pracích prostředků, každý prací prostředek má totiž jiné složení a složení je určené na jiný typ prádla. Třeba prací prostředky na bílé prádlo obsahují spíše bělící látky, které by na barevném oblečení udělaly jenom neplechu.  

Aviváž používejte opatrně 

Každý člověk chce, aby mu prádlo opravdu krásně vonělo, o tom není pochyb. A tak do praní přidává aviváž, často s ní dokonce nešetří. Jenže pravdou je, že příliš aviváže moc škodí. Aviváž se zásadně nepoužívá na funkční materiály a také na modely ze speciálních materiálů, mohou se tak zničit jejich vlastnosti, kterými zmíněné materiály vynikají.